ο αιγκον

• 44 Απαντήσεις
  • 8430 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος Jon's something.

• This user is banned!
  • Φύλακας
  • 2114
  • 5
  • Frankly dearie, I don't give a flying f*ck.
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 18, 2013, 10:12:05 μμ »
Παράθεση από: \"Sunspear\":m6452wq6
2. ισχύει. Αλλά πως πέιστηκε ο JonCon οτι το παιδί είναι ο Aegon, χωρίς να σκεφτεί οτι ο Illyrio του παίζει παιχνίδια;
3. επίσης ισχύει αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να εμπιστευτώ τον Varys, ούτε αυτά που λέει (ή δεν λέει...)
6. δεν είμαι σίγουρος οτι ισχύει με αυτόν που έχουν για διοικητή τους... όποια και αν ήταν τα πιστεύω του Λόχου στην ίδρυση του, πιστεύω οτι αυτά έχουν εκφυλιστεί με το πέρασμα των χρόνων...
8. ναι, αλλά υπάρχει και κάποια μυστικοπάθεια να αιωρείται γενικώς...
2.γιατι ετσι του ειπαν ετσι και αλλιως δεν μπορουσε να ξερει
3.αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι στοιχειο
6.Και παλι \"Some contracts are written in blood\" φυσικα και δεν ειναι ετσι ποια απλως κουβαλανε τα κρανια των Μπλακφαιρ μαζι τους για πλακα χαρην αστεισμου.
8. και? το γεγονος ειναι οτι κανενας απο αυτους που ξερουν δεν λεει οτι ο Αεγκον ειναι γιος του Ραεγκαρ.

και δεν αναφερω καθολου προφητειες οραματα κτλ...
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 18, 2013, 10:38:22 μμ »
Παράθεση από: \"Jon\'s spearwife\":1xoo0304
2.γιατι ετσι του ειπαν ετσι και αλλιως δεν μπορουσε να ξερει
3.αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι στοιχειο
6.Και παλι \"Some contracts are written in blood\" φυσικα και δεν ειναι ετσι ποια απλως κουβαλανε τα κρανια των Μπλακφαιρ μαζι τους για πλακα χαρην αστεισμου.
8. και? το γεγονος ειναι οτι κανενας απο αυτους που ξερουν δεν λεει οτι ο Αεγκον ειναι γιος του Ραεγκαρ.

και δεν αναφερω καθολου προφητειες οραματα κτλ...

2. τόση εμπιστοσύνη στον Illyrio και τον Varys; αποδείξεις δεν ζήτησε;
3. στοιχείο μπορεί να είναι, απλά εγώ προσωπικά δεν του δίνω βάση...
6. τα κρανία προσθέτουν θεατρικότητα και τηρούν τα προσχήματα κατά την άποψη μου...
8. ...και ούτε πρόκειται να ανοίξουν το στόμα τους πριν αυτό να είναι ασφαλές για τον Aegon...
Unbowed, Unbent, Unbroken

*

• This user is banned!
  • Φύλακας
  • 2114
  • 5
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 19, 2013, 06:48:02 μμ »
Παράθεση από: \"Sunspear\":2618qrcd
2. τόση εμπιστοσύνη στον Illyrio και τον Varys; αποδείξεις δεν ζήτησε;
3. στοιχείο μπορεί να είναι, απλά εγώ προσωπικά δεν του δίνω βάση...
6. τα κρανία προσθέτουν θεατρικότητα και τηρούν τα προσχήματα κατά την άποψη μου...
8. ...και ούτε πρόκειται να ανοίξουν το στόμα τους πριν αυτό να είναι ασφαλές για τον Aegon...
2 αποδειξεις οπως?
6 ξεχνας τα λογια του Ιλλυριο
8 ο αεγκον ειναι ασφαλης οπως βλεπουμε στο κεφαλεο του wow
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 20, 2013, 01:10:42 πμ »
Παράθεση από: \"Jon\'s spearwife\":1cpht0gw
2 αποδειξεις οπως?
6 ξεχνας τα λογια του Ιλλυριο
8 ο αεγκον ειναι ασφαλης οπως βλεπουμε στο κεφαλεο του wow

2. όχι τεστ dna πάντως...  :lol:    :lol:    :lol:   ένα εκ γενετής σημάδι στο παιδί, κάποιο έγγραφο, εξτρά μάρτυρες...μιλάμε για κάποιον που υποτίθεται οτι είναι νεκρός...
6. ακόμα και αν το όνομα του Λόχου ήταν \'\'οι Ευσεβείς Ακόλουθοι\'\' , και έμβλημα τους να ήταν ο Baelor ο Ευσεβής, και πάλι αυτό δεν θα σήμαινε οτι θα ήταν πρωτίστως \'\'ευσεβείς\'\' και δευτερευώντως \'\'μισθοθόροι\'\'... Πάνω από όλα, είναι μισθοφόροι, ασχέτως των παραδόσεων τους. Ας μην ξεχνάμε οτι ο Λόχος αποτελείται κατα βάση από westerosi...και, γενικά μιλώντας, οι άνθρωποι από το Westeros θέλουν να \'\'ντύνουν\'\' τις πράξεις τους με \'\'πέπλα\'\' ήθους, ηρωισμού κ.λ.π.
8. είναι σχετικά ασφαλής... ασφαλής θα είναι αν ανέβει στο θρόνο...και μέχρι τότε, ούτε ο Varys, ούτε ο Ιllyrio θα αφήσουν να τους ξεφύγει κάτι...και οι δυο τους έχουν να σκεφτούν και τους εαυτούς τους στην περίπτωση που ο μικρός δεν τα καταφέρει...

*

• This user is banned!
  • Φύλακας
  • 2114
  • 5
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 20, 2013, 09:53:30 μμ »
Παράθεση από: \"Sunspear\":29sxobe7
2. όχι τεστ dna πάντως...  :lol:    :lol:    :lol:   ένα εκ γενετής σημάδι στο παιδί, κάποιο έγγραφο, εξτρά μάρτυρες...μιλάμε για κάποιον που υποτίθεται οτι είναι νεκρός...
και ο Τζον πως πρεπει να ξερει για εκ γενετης σημαδια και νομιζεις οτι ο Βαρυσ και ο Ιλλυριο δεν μπορουσαν να μαγειρεψουν χαρτια και μαρτυρες?
6. ακόμα και αν το όνομα του Λόχου ήταν \'\'οι Ευσεβείς Ακόλουθοι\'\' , και έμβλημα τους να ήταν ο Baelor ο Ευσεβής, και πάλι αυτό δεν θα σήμαινε οτι θα ήταν πρωτίστως \'\'ευσεβείς\'\' και δευτερευώντως \'\'μισθοθόροι\'\'... Πάνω από όλα, είναι μισθοφόροι, ασχέτως των παραδόσεων τους. Ας μην ξεχνάμε οτι ο Λόχος αποτελείται κατα βάση από westerosi...και, γενικά μιλώντας, οι άνθρωποι από το Westeros θέλουν να \'\'ντύνουν\'\' τις πράξεις τους με \'\'πέπλα\'\' ήθους, ηρωισμού κ.λ.π.
απο οτι φαινεται ομως ειναι πρωτιστος Blackfyre supporters και μετα μισθοφοροι
8. είναι σχετικά ασφαλής... ασφαλής θα είναι αν ανέβει στο θρόνο...και μέχρι τότε, ούτε ο Varys, ούτε ο Ιllyrio θα αφήσουν να τους ξεφύγει κάτι...και οι δυο τους έχουν να σκεφτούν και τους εαυτούς τους στην περίπτωση που ο μικρός δεν τα καταφέρει...
και ποιο λογο ειχε ο Βαρυς να μην πει στον Κεβαν που ψυχορΑΓΟΥΣΕ οτι ο Αεγκον ειναι Ταργκ?

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 20, 2013, 10:02:28 μμ »
Παράθεση από: \"Jon\'s spearwife\":zfuuldl2
και ο Τζον πως πρεπει να ξερει για εκ γενετης σημαδια και νομιζεις οτι ο Βαρυσ και ο Ιλλυριο δεν μπορουσαν να μαγειρεψουν χαρτια και μαρτυρες?

σε τι βαθμό να μαγειρέψουν; o JonCon υπήρξε και Χέρι του Mad King, δεν είναι κάποιος τυχαίος, γνωρίζει πράγματα, ίσως και να έχει δει το μικρό Aegon πριν τη λεηλασία του Κing\'s Landing...

απο οτι φαινεται ομως ειναι πρωτιστος Blackfyre supporters και μετα μισθοφοροι

συνεχίζουμε να διαφωνούμε για τη φύση των μισθοφόρων....

και ποιο λογο ειχε ο Βαρυς να μην πει στον Κεβαν που ψυχορΑΓΟΥΣΕ οτι ο Αεγκον ειναι Ταργκ?

και για ποιο λόγο να το πει;

*

harva

• Επισκέπτης
ο αιγκον
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 21, 2013, 01:58:44 πμ »
υπάρχει μια θεωρία για το Χοντορ..οτι και καλά είναι ο Αίγκον και το μόνο που θυμάται είναι το hold the door...hodor..παιδικο σας φαινεται?

*

Αποσυνδεδεμένος alie kladis

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 21, 2013, 01:59:44 πμ »
Παράθεση από: \"harva\":3dmy5bss
υπάρχει μια θεωρία για το Χοντορ..οτι και καλά είναι ο Αίγκον και το μόνο που θυμάται είναι το hold the door...hodor..παιδικο σας φαινεται?

Νομίζω δεν ταιριάζει 1) ηλικιακά, 2) σωματικά, 3) αν ήταν γιός του Ραίγκαρ και της Έλιας δε νομίζω πως θα ένας ιπποκόμος στο Βορρά! Γιατί να τον κρύψει εκεί ο Νεντ ή ο Ρομπ ή ο οποιοσδήποτε; Αν και το hold the Door μου άρεσε!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.

*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
  • I was kickin' ass, since the dawn of time
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 21, 2013, 08:59:44 πμ »
Αν καταφέρει ο Μάρτιν να μας πεί ότι το Hodor σήμαινε και κάτι ε.. κάπου εκεί το τερματίζει!

*

harva

• Επισκέπτης
ο αιγκον
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 21, 2013, 09:59:36 πμ »
κάποιος Ταργκάρυεν ή ο βάρυς..στο βιβλιο δνεν ταιριαζει ηλικιακα?δεν ειναι όπως στη σειρα?

*

• This user is banned!
  • Φύλακας
  • 2114
  • 5
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 22, 2013, 11:38:51 πμ »
Παράθεση από: \"Sunspear\":1c5l442t
σε τι βαθμό να μαγειρέψουν; o JonCon υπήρξε και Χέρι του Mad King, δεν είναι κάποιος τυχαίος, γνωρίζει πράγματα, ίσως και να έχει δει το μικρό Aegon πριν τη λεηλασία του Κing\'s Landing...
θα ήθελα να ήξερα που στα βιβλία φαίνεται ότι για τους Ταργκ ο ΤζονΚον δεν είναι ένας τυχαίος και που φαίνεται ότι είχε την οποιαδήποτε επαφή με το παΐδι… γιατί από ότι ξέρουμε ήταν ερωτευμένος με τον Ραεγκαρ αλλά σιχαίνονταν την Ελια
συνεχίζουμε να διαφωνούμε για τη φύση των μισθοφόρων....
όχι διαφωνούμε στο ότι ένας στρατός φτιάχτηκε για κάποιο σκοπό και είναι πιστός από ότι βλέπουμε σε αυτόν τον σκοπό
και για ποιο λόγο να το πει;
εδώ του είπε τα πάντα δεν θα του έλεγε ο Αεγκον Ταργκαρυεν?

Παράθεση από: \"harva\":1c5l442t
ελεος

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 22, 2013, 05:32:53 μμ »
Παράθεση από: \"Jon\'s spearwife\":ovhy35we
θα ήθελα να ήξερα που στα βιβλία φαίνεται ότι για τους Ταργκ ο ΤζονΚον δεν είναι ένας τυχαίος και που φαίνεται ότι είχε την οποιαδήποτε επαφή με το παΐδι… γιατί από ότι ξέρουμε ήταν ερωτευμένος με τον Ραεγκαρ αλλά σιχαίνονταν την Ελια

και γιατι το οτι δεν αναφέρεται σημαίνει το οτι δεν συνέβη;
όχι διαφωνούμε στο ότι ένας στρατός φτιάχτηκε για κάποιο σκοπό και είναι πιστός από ότι βλέπουμε σε αυτόν τον σκοπό

επαναλαμβάνω οτι η άποψη μου είναι οτι ακόμα και αν ο Xρυσός Λόχος ξεκίνησε ως στρατός που αποτελείται από Blackfyre Loyalists, στη συνέχεια εκφυλίστηκε σε δύναμη μισθοφόρων με επίφαση \'\'νομιμοποίησης\'\' τα χρυσά κρανία....Αnyway, προφανώς θα συνεχίσουμε να ερμηνέυουμε με διαφορετικό τρόπο τον χαρακτήρα του Χρυσού Λόχου...

δώ του είπε τα πάντα δεν θα του έλεγε ο Αεγκον Ταργκαρυεν?

Ξαναδιάβασα, από περιέργεια, το κεφάλαιο... Ο Varys αναφέρει οτι o Aegon \'\'θα σηκώνει τα λάβαρα του στο Storm\'s End\'\', ο Κevan λέει οτι είναι νεκρός, και ο Varys απαντάει οτι δεν είναι νεκρός......Προφανώς μιλάνε και οι δυο τους για τον Αegon Targaryen, και από τη φύση του διαλόγου, δεν νομίζω να χρειάζεται να αναφερθεί το επώνυμο Targaryen...

*

harva

• Επισκέπτης
ο αιγκον
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 27, 2013, 01:22:21 πμ »
εγω δεν υποστηριζω οτι ειναι ο Χοντορ απλα ειναι πολυ επικη σκεψη!!εισης υπενθυμιζω οτι ο Χοντορ στη σειρα ειναι μολις 20 αν θυμαμαι καλα..

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
ο αιγκον
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 27, 2013, 01:47:29 πμ »
Παράθεση από: \"harva\":3dr36jtm
εγω δεν υποστηριζω οτι ειναι ο Χοντορ απλα ειναι πολυ επικη σκεψη!!εισης υπενθυμιζω οτι ο Χοντορ στη σειρα ειναι μολις 20 αν θυμαμαι καλα..

(Λύσε μου μια απορία αν μπορείς, το Hold Τhe Door πως συνδέεται με την ιστορία;  :) )

Θα ήταν επικό, αλλά πως βρέθηκε υπηρέτης των Stark; Στα βιβλία αναφέρεται οτι ο Hodor είναι δισέγγονος της \'\'Παραμάνας\'\' των Stark, και ότι το αληθινό του όνομα είναι Walder...

*

harva

• Επισκέπτης
ο αιγκον
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 29, 2013, 01:12:31 πμ »
και καλα ηταν το μονο που ακουσε το μικρο και επειδη ηταν τοσο τραυματικο το συγκρατησε..εγω δε πιστευω οτι ο Αιγκον ζει..