Άλλες σειρές !

• 166 Απαντήσεις
  • 18441 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος commando

• Έμπορος
  • **
  • 39
  • 0
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« στις: Μαΐου 14, 2013, 12:44:21 πμ »
Εφοσον εδω μπορουμε να βαζουμε γενικα θεματα..θα ηθελα να μοιραστουμε και αλλες σειρες που βλεπουμε εκτος απο το πολυποθητο Game of Thrones..Αρχικα εγω βλεπω:
1)The walking dead : Zombies το βασικο της θεμα.αν και η 3ησεζον δεν μου αρεσε και πολυ..!
2)Arrow                  : Πολυ δραση!ωραια σειρα!ωραιος προταγωνιστης!εχει σχεση με σουπερ-ηρωα!
3)Spartacus            : Καλη σειρα!πολυ δραση!Αντιμετωπο του game of thrones!αλλα προτιμω το GoT!
4)Suits                   : Κατι ελαφρυ!ωραι σειρα!κωμωδια ειναι...και εχει σχεση με δικηγορους!
Αυτα απο εμενα !Αν θελετε προσθεστε και εσεις τις σειρες που βλεπετε...  :)

House of Stark

*

Αποσυνδεδεμένος jimbos0013

• Χωρικός
  • *
  • 17
  • 0
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 14, 2013, 12:55:10 πμ »
1.Oz - Η ζωή σε μια φυλακή υψίστης ασφαλείας. Είναι η πρώτη μεγάλη παραγωγή του HBO και είναι συγκλονιστική.  Όποιος νομίζει ότι το prison break έδωσε έστω και μια μυρωδιά της φυλακής θα πρέπει να προετοιμαστεί για γερό ψυχολογικό σοκ. Πολύ σκληρή σειρά, μόνο για γερά στομάχια.
2.Rome - Η πτώση της δημοκρατίας στη Ρώμη σε συμπαραγωγή BBC / HBO / RAI. Κράτησε δύο μόνο σαιζόν αλλά αξίζει να τη δείτε.
3.Friends - Δεν νομίζω ότι χρειάζονται συστάσεις εδώ   :D  
4. Breaking Bad - Απίστευτη ιστορία που θα σας αφήσει καθηλωμένους!!

Αυτά από μένα
Brace yourself. Winter is coming...

*

Αποσυνδεδεμένος commando

• Έμπορος
  • **
  • 39
  • 0
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:00:42 πμ »
Παράθεση από: \"jimbos0013\":1t3b6lv1
1.Oz - Η ζωή σε μια φυλακή υψίστης ασφαλείας. Είναι η πρώτη μεγάλη παραγωγή του HBO και είναι συγκλονιστική.  Όποιος νομίζει ότι το prison break έδωσε έστω και μια μυρωδιά της φυλακής θα πρέπει να προετοιμαστεί για γερό ψυχολογικό σοκ. Πολύ σκληρή σειρά, μόνο για γερά στομάχια.
2.Rome - Η πτώση της δημοκρατίας στη Ρώμη σε συμπαραγωγή BBC / HBO / RAI. Κράτησε δύο μόνο σαιζόν αλλά αξίζει να τη δείτε.

Αυτά από μένα

Το Oz θα το αρχησω σιγουρα...το Romeμου φαινεται μοιαζει πολυ με τον σπαρτακο..παρουσιαζουν δλδη την ιδια ιστορια..αλλα και αυτο θα το αρχησω:)

House of Stark

*

Αποσυνδεδεμένος jimbos0013

• Χωρικός
  • *
  • 17
  • 0
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:05:54 πμ »
Παράθεση από: \"commando\":2z6e1gb2
Παράθεση από: \"jimbos0013\":2z6e1gb2

Αυτά από μένα

Το Oz θα το αρχησω σιγουρα...το Romeμου φαινεται μοιαζει πολυ με τον σπαρτακο..παρουσιαζουν δλδη την ιδια ιστορια..αλλα και αυτο θα το αρχησω:)

αξίζει φίλε μου!

πως ξεχασα να βαλω τον Σπάρτακο  :|    :mrgreen:    :D   Αίμα, σεξ και βία, τι άλλο να ζητήσεις από μια σειρά?   :lol:
Brace yourself. Winter is coming...

*

Αποσυνδεδεμένος alie kladis

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:27:41 πμ »
Από αυτά που είπατε έχω αρχίσει το Rome και μπορώ να πω ότι είναι καλό!!!
Το walking dead δεν μου αρέσει καθόλου!
Τώρα λέω να ξεκινήσω το Tudors!
...Γενικά βλέπω αρκετές σειρές αλλά σπάνια πορώνομαι με κάποια! Το Damages είναι φοβερό αν και τελείως άσχετο με το θέμα του G.o.t.! ... το V ολοκλήρωσα πρόσφατα και σας λέω πολύ απλά ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΊΣΕΤΕ! ΦΟβερή σειρά θα μπορούσα να πω από τις καλύτερες του είδους! Αλλά την κόβουν ξαφνικά και απλά χαλάει όλη στο τελευταίο επεισόδιο!!!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:49:36 πμ »
Παράθεση από: \"Alie Kladis\":dpztu2gv

O πρώτος κύκλος βλέπεται, από εκεί και πέρα αρχίζει και γίνεται λίγο boring...
Unbowed, Unbent, Unbroken

*

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:54:40 πμ »
Παράθεση από: \"Sunspear\":1vyh28e2
Παράθεση από: \"Alie Kladis\":1vyh28e2

O πρώτος κύκλος βλέπεται, από εκεί και πέρα αρχίζει και γίνεται λίγο boring...

Και εγώ κάτι τέτοιο ακούω! Γενικά μισοί μου λένε καλό μισοί μου λένε πως βλέπετε αλλά καταλήγει να ασχολείται μόνο με κάτι έρωτες του βασιλιά και κάτι τέοτοια!!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:57:51 πμ »
μέσα είσαι!!!
Unbowed, Unbent, Unbroken

*

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:59:44 πμ »
Παράθεση από: \"Sunspear\":15o307mi
μέσα είσαι!!!

Κατάλαβα....! Θα γεμίσω το σκληρό μου με κάτι άλλο λοιπόν !!

*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
  • I was kickin' ass, since the dawn of time
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 14, 2013, 10:26:06 πμ »
Κάποιος είχε προτείνει πριν καιρό εδω μέσα (όταν είμασταν στο προηγούμενο forum) τη σειρά Grimm.

Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια και ενώ θα έλεγα ότι σαν υπόθεση είναι συμπαθητική, η σκηνοθεσία και τα γραφικά είναι τουλάχιστον παιδαριώδη..;

Φτιάχνει πιο μετά ή να την παρατήσω..;

*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 14, 2013, 10:48:40 πμ »
Και μιας που τό\'πιασα το τόπικ και επειδή έχω ψιλοδεί άπειρες σειρές, να αναφέρω τις καλύτερες ανα κατηγορία κατά τη γνώμη μου. * Γενικά προσπαθώ να αναφέρω μόνο σχτικά καινούριες σειρές και όχι πολύ παλιές.

Επιστημονική Φαντασία: Fringe
Ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δεί, σίγουρα στο top 3. Η καλύτερη δουλειά του J.J.Abraams. Πραγματεύεται περίεργα φαινόμενα με \"επιστημονική εξήγηση\", τηλεπάθειες, παράλληλα σύμπαντα κλπ κλπ.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: Falling Skies (εξωγήινοι), Supernatural (δαίμονες, άγγελοι κλπ)

Κωμωδία: Modern Family
ΟΚ, τα φιλαράκια είναι κορυφή, αλλά για τις σειρές της εποχής, αυτή είναι η κορυφαία. ΠΟΛΥ γέλιο, τρομερό cast, πολλές διακρίσεις ως σειρά και αρκετή συγκίνηση.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: Big Bang Theory (go Geeks!)

Ιατρική: House M.D.
Ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δεί, σίγουρα στο top 3 με Fringe.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: Greys Anatomy

Πολιτική: Boss
ΜΑΚΡΑΝ καλύτερο από το House of Cards που αν δεν έπαιζε ο Kevin Spacey θα βλεπόταν με το ζόρι.

Θρίλερ: American Horror Story
Εξαιρετικοί ηθοποιοί και μια πολύ καλή προσπάθεια για Horror σειρά!
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: The Walking Dead

Cartoon: Futurama
Απο τους δημιουργούς του Simpsons, η αγαπημένη μου απο όλες του είδους με ορισμένα επεισόδια της να είναι ΠΟΛΥ καλά για ένα απλό cartoon.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: American Dad, Family Guy.

Δράμα: Breaking Bad
Εξαιρετική, πολλά βραβεία που τα αξίζει.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: Shameless (US), 6 Feet Under (παλιά αλλά καλή)

*

Αποσυνδεδεμένος roman k

• Έμπορος
  • **
  • 69
  • 0
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 14, 2013, 10:58:04 πμ »
Τι είναι αυτά ρε;!

Εγώ έβλεπα Σελεϊμάν (έτσι το λέμε στη Θεσσαλονίκη), άρχισα το Karadayi στον ΑΝΤ1 και δεν χάνω Fatmagul στο Mega!

Οκ, πάμε σοβαρά.

Τις αμερικανικές σειρές τις άρχισα με το LOST (θρησκεία)!
Τώρα βλέπω, εκτός από το Game Of Thrones και Supernatural (την τελευταία σεζόν θα τη δω το καλοκαίρι), Walking Dead και θα ξεκινήσω μία ή δύο σειρές ακόμη το καλοκαίρι, αλλά δε θυμάμαι ποιες (  :mrgreen:  )!
Είχα ξεκινήσει και το Arrow αλλά το βαρέθηκα πριν καν δω 10 επεισόδια...

Επίσης βλέπω και Simpsons, το ξεκινήσαμε στο σπίτι από την αρχή, βλέπουμε ένα επεισόδιο/μέρα και έχουμε ήδη φτάσει στην 19η σεζόν!
Αφού η γυναίκα του Khal λέγεται Khaleesi, δεν πρέπει και η γυναίκα του Stannis να λέγετε Stanneesi;

- Αλλουνού.

*

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 14, 2013, 12:01:19 μμ »
Παράθεση από: \"Atropos\":2ji0hr68
Και μιας που τό\'πιασα το τόπικ και επειδή έχω ψιλοδεί άπειρες σειρές, να αναφέρω τις καλύτερες ανα κατηγορία κατά τη γνώμη μου. * Γενικά προσπαθώ να αναφέρω μόνο σχτικά καινούριες σειρές και όχι πολύ παλιές.

Επιστημονική Φαντασία: Fringe
Ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δεί, σίγουρα στο top 3. Η καλύτερη δουλειά του J.J.Abraams. Πραγματεύεται περίεργα φαινόμενα με \"επιστημονική εξήγηση\", τηλεπάθειες, παράλληλα σύμπαντα κλπ κλπ.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: Falling Skies (εξωγήινοι), Supernatural (δαίμονες, άγγελοι κλπ)

Κωμωδία: Modern Family
ΟΚ, τα φιλαράκια είναι κορυφή, αλλά για τις σειρές της εποχής, αυτή είναι η κορυφαία. ΠΟΛΥ γέλιο, τρομερό cast, πολλές διακρίσεις ως σειρά και αρκετή συγκίνηση.

Ιατρική: House M.D.
Ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δεί, σίγουρα στο top 3 με Fringe.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: Greys Anatomy

Πολιτική: Boss
ΜΑΚΡΑΝ καλύτερο από το House of Cards που αν δεν έπαιζε ο Kevin Spacey θα βλεπόταν με το ζόρι.

Θρίλερ: American Horror Story
Εξαιρετικοί ηθοποιοί και μια πολύ καλή προσπάθεια για Horror σειρά!
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: The Walking Dead

Cartoon: Futurama
Απο τους δημιουργούς του Simpsons, η αγαπημένη μου απο όλες του είδους με ορισμένα επεισόδια της να είναι ΠΟΛΥ καλά για ένα απλό cartoon.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: American Dad, Family Guy.

Δράμα: Breaking Bad
Εξαιρετική, πολλά βραβεία που τα αξίζει.
Άλλες αξιόλογες στην κατηγορία: Shameless (US), 6 Feet Under (παλιά αλλά καλή)

ΟΚ άτροπε.. έγραψες!! Έχω δει όλες τις σειρές που γράφεις εκτός από το Futurama, το 6 Feet Under και το Boss!Πραγματικά είναι όλες καλές και απίστευτες!... απλά μια ερώτηση: Σου αρέσει το supernatural πραγματικά;

*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 14, 2013, 12:29:46 μμ »
Ναί, όσες ανέφερα τις θεωρώ αρκετά καλές.

Το Supernatural, αν σου αρέσουν τα μεταφυσικά έχει:
* ΑΡΚΕΤΑ καλά εφέ, πχ του Grimm είναι παιδαριώδη μπροστά του,
* αρκετά έξυπνο χιούμορ,
* εξαιρετική μουσική,
* ιστορία με μεγάλη ποικιλία για τόσες σαιζόν, που παρότι κάνει κοιλιά σε κάποια σημεία λόγω των χρόνων, γενικά βρίσκει συνέχεια κάτι καινούριο για να σε κρατάει.

*

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
Άλλες σειρές !
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 14, 2013, 12:37:15 μμ »
Παράθεση από: \"Atropos\":29968rsg
Ναί, όσες ανέφερα τις θεωρώ αρκετά καλές.

Το Supernatural, αν σου αρέσουν τα μεταφυσικά έχει:
* ΑΡΚΕΤΑ καλά εφέ, πχ του Grimm είναι παιδαριώδη μπροστά του,
* αρκετά έξυπνο χιούμορ,
* εξαιρετική μουσική,
* ιστορία με μεγάλη ποικιλία για τόσες σαιζόν, που παρότι κάνει κοιλιά σε κάποια σημεία λόγω των χρόνων, γενικά βρίσκει συνέχεια κάτι καινούριο για να σε κρατάει.

Μου είχαν πει και εμένα πως είναι καλή σειρά αλλά ότι μετά την 5 ή 6 σεζόν κάνει μια κοιλιά και δεν έχει κάτι καινούργιο να δεις!!... Αλλά αν το λες ... θα του δώσω μια ευκαιρία !!..το Futurama τι λέει;