Red wedding

• 53 Απαντήσεις
  • 7004 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος perinio

• Χωρικός
  • *
  • 19
  • 0
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 23, 2013, 08:01:29 μμ »
Ο Ρομπ δεν ξηγήθηκε καλά και αθέτησε τον όρκο του. Υπερβολικό όμως να τον σκοτώσουν και αυτόν και την μάνα του και στο τέλος να του ράψουν και το κεφάλι στο σώμα του λύκου. Πιστεύω πως ήταν σχεδιασμένο από άλλους (Λάνιστερ να πω  ;) .
Μπορούσαν απλά να του πουν:
\"Τράβα και αυτόσου, εσύ δεν κάνεις για βασιλιάς μας γιατί δεν κρατάς του όρκους σου. Θα πάμε με τους Λάνιστερ ή θα κάτσουμε στους Πύργους μας να παντρολογάμε τα παιδιά μας και φυσικά να περιμένουμε πότε θα πεθάνει ο γέρος.\"

Η σειρά θα τελειώσει πιστεύω με ταυτόχρονους θανάτους. Όλοι μαζί. Να μην ξέρουνε από που τους ήρθε (αυτοί που δεν έχουν διαβάσει). Και άντε μετά να περιμένουν ένα χρόνο για την συνέχεια.

Και την σκηνή με το ραμμένο κεφάλι θα την δείξουν πιστεύω. Εδώ έδειξαν το κεφάλι του Νεντ στο παλούκι !!!

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 23, 2013, 08:39:56 μμ »
Παράθεση από: \"perinio\":18552dmj
Ο Ρομπ δεν ξηγήθηκε καλά και αθέτησε τον όρκο του. Υπερβολικό όμως να τον σκοτώσουν και αυτόν και την μάνα του και στο τέλος να του ράψουν και το κεφάλι στο σώμα του λύκου. Πιστεύω πως ήταν σχεδιασμένο από άλλους (Λάνιστερ να πω  ;) .
Μπορούσαν απλά να του πουν:
\"Τράβα και αυτόσου, εσύ δεν κάνεις για βασιλιάς μας γιατί δεν κρατάς του όρκους σου. Θα πάμε με τους Λάνιστερ ή θα κάτσουμε στους Πύργους μας να παντρολογάμε τα παιδιά μας και φυσικά να περιμένουμε πότε θα πεθάνει ο γέρος.\"

Η σειρά θα τελειώσει πιστεύω με ταυτόχρονους θανάτους. Όλοι μαζί. Να μην ξέρουνε από που τους ήρθε (αυτοί που δεν έχουν διαβάσει). Και άντε μετά να περιμένουν ένα χρόνο για την συνέχεια.

Και την σκηνή με το ραμμένο κεφάλι θα την δείξουν πιστεύω. Εδώ έδειξαν το κεφάλι του Νεντ στο παλούκι !!!

:o    :o    :o    :o  
  :shock:    :shock:    :shock:    :shock:  
  :!:    :!:    :!:    :!:  
Ohhhh, you spilled the beans!!!!!!!!!!!!! Δεν ήξερα για το κεφάλι!!!!!!!!!!!
  :cry:    :cry:    :cry:    :cry:

*

Αποσυνδεδεμένος perinio

• Χωρικός
  • *
  • 19
  • 0
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 23, 2013, 09:07:52 μμ »
Ουπς. Το αναφέρανε και οι αποπάνω. Δεν είχες διαβάσει τους αποπάνω ;
  :roll:    :roll:    :roll:

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 23, 2013, 09:12:20 μμ »
Όχι, δε διάβασα πουθενά για  ράψιμο του κεφαλιού... Ήξερα ότι θα τον σκοτώσουν, αλλά περίμενα να δω το επεισόδιο για να δω τον τρόπο!!! Εγώ φταίω φυσικά, που διαβάζω όλα τα threads ανεξαιρέτως! Όπως μου είπε και μια ψυχή εδώ: \"τα θέλει κι εσένα ο ... σου\" ! χαχα

*

Αποσυνδεδεμένος perinio

• Χωρικός
  • *
  • 19
  • 0
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 23, 2013, 09:25:54 μμ »
Ναι πρέπει να προσέχεις τι διαβάζεις ειδικά αν δεν έχεις διαβάσει τα βιβλία. Βασικά απορώ πως δεν τα έχεις διαβάσει ακόμα. Πως αντέχεις  ; Εγώ αφού είδα τον πρώτο κύκλο στην Τιβι τα αγόρασα όλα στο καπάκι.
Πάντως ειδα στην δεύτερη σελίδα του θέματος αυτού πως είχαν αναφερθεί για το κεφάλι και για αυτό και εγώ είπα την γνώμη μου.
Σόρρι   :oops:

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 23, 2013, 09:35:16 μμ »
Δεν πειράζει, συμβαίνουν αυτά αν δεν προσέχεις. Όσο για τα βιβλία, τα διαβάζω. Είμαι στο δεύτερο τώρα, αλλά επειδή τα διαβάζω στα αγγλικά, προχωράω λίγο αργά.

*

Αποσυνδεδεμένος natasaki83

• Χωρικός
  • *
  • 7
  • 0
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 27, 2013, 11:39:53 μμ »
ενταξει, παιδιά το β\'μερος του 3ου βιβλίου ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! μόλις το τελείωσα!απίστευτό από την αρχή μεχρι το τέλος του! ακόμα και στο τέλος έρχεται μία αντροπή (ίσως και ελπίδα για κάποιους, όπως εμένα, την Σταρκ-φαν) υπέροχη!!!ανυπομονώ να αρχίσω το 4ο, αν και όπως μου είπαν 2 άτομα που το διάβασαν, είναι βαρετό σε σχέση με το 3...

*

Αποσυνδεδεμένος alie kladis

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 27, 2013, 11:43:28 μμ »
Παράθεση από: \"natasaki83\":3t0zj0qk
ενταξει, παιδιά το β\'μερος του 3ου βιβλίου ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! μόλις το τελείωσα!απίστευτό από την αρχή μεχρι το τέλος του! ακόμα και στο τέλος έρχεται μία αντροπή (ίσως και ελπίδα για κάποιους, όπως εμένα, την Σταρκ-φαν) υπέροχη!!!ανυπομονώ να αρχίσω το 4ο, αν και όπως μου είπαν 2 άτομα που το διάβασαν, είναι βαρετό σε σχέση με το 3...

Το τρίτο βιβλίο είναι το κορυφαίο της σειράς μέχρι τώρα από θέματα εξέλιξης!... Αν και εγώ πιστεύω πως σαν το τέλος του πέμπτου βιβλίου τίποτα !!!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.

*

Αποσυνδεδεμένος hand of the king

• Χωρικός
  • *
  • 14
  • 0
    • Προφίλ
Red wedding
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 18, 2013, 06:26:53 μμ »
ουφ και πάλι ουφ.

συγκλονιστική σκηνή στο βιβλίο, σπαραξικάρδια και στην τηλεόραση παρόλες τις αλλαγές.

Δυστυχώς το Σταρκέικο το έχει λιανίσει ο Μάρτιν.
Εντάξει δεν μπορώ να πω εκανε ένα λάθος ο Ρομπ, έκανε άλλο ένα η μάνα του (εχεις μωρή κάτλυν το τζειμι τι τις θες τις πρωτοβουλίες) αλλά αυτά παραήταν πισώπλατο, ανήθικο και είμαι σίγουρος οτι θα το βρουν μπροστά τους. Και οι Λάννιστερ και οι Φρέυ αλλά και ο Μπόλτον.

Το παρών topic, κλειδώθηκε για θέματα χώρου. Αν θέλετε να συζητήσετε επί του θέματος, μην διστάσετε να ξανά ανοίξετε νέο θέμα με το ίδιο περιεχόμενo.