μικρο-οδηγίες για το νέο forum

• 18 Απαντήσεις
  • 5824 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος Durzo

• Administrator
  • Ευγενής
  • 788
  • 109
    • Προφίλ
« στις: Απριλίου 14, 2013, 05:30:33 μμ »
Αλλαγή μεγέθους

Κάτω δεξιά στην εικόνα που είδατε, υπάρχει η επιλογή να μεγαλώσετε ή να μικρύνεται την γραμματοσειρά του forum !

Σημείωση ως αναγνωσμένα

Αν σας βγάζει πολλά μηνύματα \"κόκκινα\" δηλαδή ότι δεν τα έχετε διαβάσει, και αν θέλετε να ξεκινήσετε από εδώ και πέρα να παρακολουθείτε το forum, κάντε κλικ εκεί. Θα γίνουν όλα μπλε, και από εκείνη την στιγμή και μετά θα γίνεται κόκκινο μόνο ότι νέο γράφετε

Θα προσθέτω σε αυτό το topic κάθε φορά που θα βρίσκω κάτι ενδιαφέρων ή αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι εσείς
Owner & Administrator

*

Αποσυνδεδεμένος melisandre

• Στρατιώτης
  • 136
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 14, 2013, 05:38:27 μμ »
ουφ, αρχίζουμε και επανερχόμαστε στα φυσιολογικά μας !

*

Αποσυνδεδεμένος lord petyr baelish

• Στρατιώτης
  • 197
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 22, 2013, 11:37:50 μμ »
επισης καλο θα ηταν οταν εισαι στο forum στα δειξια εκει οταν γινετε ενα ποστ να βλεπεις και σε ποιο thread εχει γινει.οχι μονο ποιος το εχει κανει γιατι ειναι λιγο κουραστικο..
Chaos is a ladder.Many who try to climb it fail,never get to try again.The fall breaks them. And some are given a chance to climb but they refuse.They cling to the realm,or the gods,or love illusions.Only the ladder is real.The climb is all there is.

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 29, 2013, 01:48:37 πμ »
επίσης, αν είναι τεχνικά εφικτό, θα ήθελα η επιλογή για τα μη αναγνωσμένα θέματα να εμφανίζεται σε όλες τις σελίδες του φόρουμ....  :geek:
Unbowed, Unbent, Unbroken

*

Αποσυνδεδεμένος arwyn

• Στρατηγός
  • 428
  • 40
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 05, 2013, 05:19:30 μμ »
Σορρυ αν ποσταρω σε λαθος μερος, αλλά ειχα προβλημα στην δευτερη προσπαθεια να μπω στο φορουμ. Αν και εδινα σωστο κωδικό και εικονο-κωδικο, το συστημα δε με εβαζε μεσα με τιποτα. Τελικα μπηκα λεγοντας οτι ξεχασα τον κωδικο μου. Επισης εχω συχνα το μηνυμα \"Resource Limit Is Reached\" και προβλημα του server ταχα μου, με τη/τις σελίδες να φορτωνουν αργααααααααα. Να ανησυχω;

:?
Promise me, Ned...

*

Αποσυνδεδεμένος Durzo

• Administrator
  • Ευγενής
  • 788
  • 109
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 05, 2013, 05:28:00 μμ »
Resource Limit Is Reached  

Αυτό οφείλετε στον server, είναι υπερφορτωμένος μιας και τρέχουμε και το wiki απάνω, και έχουμε και αρκετή επισκεψιμότητα. Μέσα στο καλοκαίρι θα έχουμε αλλάξει server και θα δουλεύουν όλα ρολόι !

Για την σύνδεση δεν γνωρίζω...
Owner & Administrator

*

Αποσυνδεδεμένος arwyn

• Στρατηγός
  • 428
  • 40
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 05, 2013, 08:13:46 μμ »
Παράθεση από: \"Tywin Lannister\":1cnjwne5

Μου το ξανάκανε, Tywin. Σωστο username/password, καρατσεκαρισμενο, και δεν με δεχοτανε μεσα. Μονο με δηλωση απωλειας κωδικου κλπ κλπ μπορεσα να ξαναμπω. Δειτε το, παρακαλω! Θενκς!
Promise me, Ned...

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 05, 2013, 08:26:18 μμ »
Παράθεση από: \"arwyn\":1h1dxly5
Παράθεση από: \"Tywin Lannister\":1h1dxly5

Μου το ξανάκανε, Tywin. Σωστο username/password, καρατσεκαρισμενο, και δεν με δεχοτανε μεσα. Μονο με δηλωση απωλειας κωδικου κλπ κλπ μπορεσα να ξαναμπω. Δειτε το, παρακαλω! Θενκς!

ενδεχομένως να φταίνε και οι ρυθμίσεις του browser που χρησιμοποιείς...έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται οι κωδικοί σου αυτόματα, ώστε να να μπαίνεις και αυτόματα, χωρίς login κάθε φορά;

*

Αποσυνδεδεμένος arwyn

• Στρατηγός
  • 428
  • 40
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 05, 2013, 08:34:43 μμ »
Παράθεση από: \"Sunspear\":5cm1yihv
Παράθεση από: \"arwyn\":5cm1yihv
Παράθεση από: \"Tywin Lannister\":5cm1yihv

ενδεχομένως να φταίνε και οι ρυθμίσεις του browser που χρησιμοποιείς...έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται οι κωδικοί σου αυτόματα, ώστε να να μπαίνεις και αυτόματα, χωρίς login κάθε φορά;

Βρε και χειροκινητα τους εβαλα και αυτοματα και ετσι και γιουβετσι, τιποτα. Αμα κανω logout, μετα δε με αναγνωριζει.   :(
Promise me, Ned...

*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
  • I was kickin' ass, since the dawn of time
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 06, 2013, 09:34:23 πμ »
Δοκίμασες σε διαφορετικό browser?

*

Αποσυνδεδεμένος arwyn

• Στρατηγός
  • 428
  • 40
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 06, 2013, 11:41:28 πμ »
Παράθεση από: \"Atropos\":oebkifzf
Δοκίμασες σε διαφορετικό browser?

Δοκιμασα σε Mozilla, Chrome και Explorer. Τη μια δεν αναγνωριζει τον κωδικο, την αλλη εχω υπερβει τις προσπαθειες και ουτο καθεξης και με τους τρεις browzer.   :x   Μονο αν κανω οοοολη τη διαδικασια ξεχασα τον κωδικο, email, varification code, reset password, re-enter password, τοτε και μονο με βαζει μεσα. Και δεν μπορω να μην κανω logout καθε φορα που βγαινω, εχω δυο PC και ενα tablet που χρησιμοποιω, πρεπει να βγαινω απο το καθενα.

Δειτε το παιδια σας παρακαλω. Ευχαριστω!
Promise me, Ned...

*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
  • I was kickin' ass, since the dawn of time
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 06, 2013, 11:58:34 πμ »
Win 8 έχεις;   :twisted:

*

Αποσυνδεδεμένος arwyn

• Στρατηγός
  • 428
  • 40
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 07, 2013, 10:16:15 πμ »
Παράθεση από: \"Atropos\":2j0u7b18
Win 8 έχεις;   :twisted:

Οχι, ειμαι παλια εγω, κολλημενη στα ΧΡ. Αλλά και απο τα Win8 στο λαπτοπ του αδελφου μου πάλι δεν μπορουσα να μπω.   :?  

Τελικα παιδια το θεμα ειναι το εξης:
Το Forum εχει το προβλημα. Ή τουλαχιστον εγω το εχω εκει. Απο το Φορουμ να συνδεθω δεν μπορω, παρα μονο με ολη τη σκοτουρα που ειπα παραπανω.
Αλλα........ μολις τωρα προσεξα οτι υπαρχει συνδεση και απο την αρχικη κεντρικη σελιδα Westeros.gr. Λοιπον απο εκει μπηκα κανονικα! Και μετα εκανα κλικ στο Forum και ολα καλα, ειμαι συνδεδεμενη και στο Φορουμ. Μια χαρα!

Δειτε το ομως γιατι η συνδεση μεσω του φορουμ \"τρωει\" τους κωδικους. Θενκς!   :)
Promise me, Ned...

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 07, 2013, 04:12:16 μμ »
Mε γειες, με γειες, μου αρέσει το νέο φόρουμ!!! που φαίνονται τα μη αναγνωσμένα όμως;

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2392
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 07, 2013, 04:17:10 μμ »
Παράθεση από: \"sunspear\" post=9972
Mε γειες, με γειες, μου αρέσει το νέο φόρουμ!!! που φαίνονται τα μη αναγνωσμένα όμως;

Αν προσέξεις πάνω από τον τίτλο του θρεντ γράφει τη λεξούλα new όταν υπάρχει νέο μήνυμα.