Oldtown guy

• 14 Απαντήσεις
  • 3121 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος craven

• Στρατιώτης
  • 149
  • 0
    • Προφίλ
Oldtown guy
« στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:35:00 μμ »
Όταν διάβαζα το 4ο βιβλίο, έγινε κάτι παράξενο, το οποίο ακόμα δεν έχω καταλάβει...
Παρακολουθούμε έναν μαθητευόμενο μέιστερ, ο οποίος έχει κάνει μια συμφωνία με έναν τύπο, να του κλέψει ένα κλειδί από τον αρχι-μειστερ (που ανοιγει ολες τις πορτες τις ακροπολης). οταν του πηγαινει το κλειδι, ο τυπος τον σκοτωνει με εναν πολυ μυστηριο τροπο...

Ποιος ήταν ο δολοφόνος ? Τι ήθελε το κλειδί ? Με ποιόν τρόπο δολοφώνησε τον μαθητευόμενο ?

*

Αποσυνδεδεμένος ΛΥ-ΑΝΝΑ

• Στρατιώτης
  • 130
  • 0
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:41:00 μμ »
Για εμένα ο τύπος ηταν faceless man, αποσταλμένος από κάποιον για να δολοφονήσει κάποιους Maister. Ποιούς maister ? δεν ξέρω, αλλά πιστεύω ότι ή θα έχει συσχέτιση με τους δράκους, ή με τον Sam που πήγε εκεί....

*

Αποσυνδεδεμένος alexandra tyrell

• Στρατιώτης
  • 164
  • 0
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:43:00 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το έχασα σε αυτό το σημείο... Δεν φυλακίστηκε μετά ?

*

Αποσυνδεδεμένος Durzo

• Administrator
  • Ευγενής
  • 788
  • 109
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:44:00 μμ »
Ποιος φυλακίστηκε ? σας έχασα  
Jon\'s Spearwifeeeeeeeeee τα φώτα σου
Owner & Administrator

*

Αποσυνδεδεμένος melisandre

• Στρατιώτης
  • 136
  • 0
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:48:00 μμ »
Μα προφανώς και ήταν faceless man... Μάλιστα ήταν ο Jaqen H\'ghar. Η περιγραφή του Alchemist ήταν ίδια με την μορφή που πήρε ο Jaqen όταν άλλαξε πρόσωπο....

*

Αποσυνδεδεμένος Durzo

• Administrator
  • Ευγενής
  • 788
  • 109
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:49:00 μμ »
Σωστά. και να συμπληρώσω ότι όταν έφτασε ο Sam εκεί, υπήρχε μαζί με τους άλλους (Alleras,Leo κ.λπ.) ένα παιδί που συστήθηκε ως Πατ. Μόνο ένας fm μπορεί να το κάνει...

Αλλά ποιος φυλακίστηκε ?  
Owner & Administrator

*

Αποσυνδεδεμένος stathis

• Στρατηγός
  • 310
  • 0
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:53:00 μμ »
Δεν ετυχε να το παρατηρησω παρολο που εχω διαβασει αρκετες φορες τα βιβλια... γι\'αυτο μου αρεσει ο Μαρτιν, ξερει να κρύβει τα διαμαντια του ο ατιμος

*

Αποσυνδεδεμένος Jon's something.

• This user is banned!
  • Φύλακας
  • 2114
  • 5
  • Frankly dearie, I don't give a flying f*ck.
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 10:19:00 μμ »
Mια θεωρεια λεει οτι ο Alchemist=FM known as Jaqen που εχει παει στο Citadel για να βρει πληροφοριες για το πως σκοτωνονται οι δρακοι.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.

*

Αποσυνδεδεμένος Durzo

• Administrator
  • Ευγενής
  • 788
  • 109
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 12:24:00 πμ »
Παράθεση από: \"Jon\'s spearwife\":xgrcl62y
Mια θεωρεια λεει οτι ο Alchemist=FM known as Jaqen που εχει παει στο Citadel για να βρει πληροφοριες για το πως σκοτωνονται οι δρακοι.

Και τον έστειλε ποιός ; Υποπτεύομαι κάτι σε Varys ?
Owner & Administrator

*

• This user is banned!
  • Φύλακας
  • 2114
  • 5
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 12:32:00 πμ »
Παράθεση από: \"Tywin Lannister\":z2e4tdbc
Παράθεση από: \"Jon\'s spearwife\":z2e4tdbc

Και τον έστειλε ποιός ; Υποπτεύομαι κάτι σε Varys ?
Πιστευω οτι ειναι οι ιδιοι οι Faceless Men.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.

*

Αποσυνδεδεμένος vamos1982

• Ιππότης
  • 226
  • 5
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 06, 2013, 04:06:00 πμ »

αυτο το κεφαλαιο , και γενικα η ολη φαση με το Oldtown , το Citadel , τους Μειστερ και λοιπους περιεργους μου εχουν δημιουργησει απλα ενα τεραστιο ερωτηματικο. Δεν καταλαβαινω τπτ και δεν βλεπω καμια συνδεση με τις υπολοιπες ιστοριες.

ενα παιχνιδι , που εξελισσεται παραλληλα με το παιχνιδι του Θρονου. Το θεμα ειναι ποιοι παιζουν και στα 2 ταμπλο.
\"Power is a curious thing...
 Power resides where men believe it resides;
 It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"

*

Αποσυνδεδεμένος alie kladis

• Ευγενής
  • 954
  • 2
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 06, 2013, 12:15:00 μμ »
Είναι απλά μια πρωτοβουλία των FM να εξοντώσουν τους δράκους που ανθίζουν στην ανατολή !
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.

*

Αποσυνδεδεμένος craven

• Στρατιώτης
  • 149
  • 0
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 07, 2013, 02:13:00 μμ »
Παράθεση από: \"vamos1982\":lo9p8cfa

αυτο το κεφαλαιο , και γενικα η ολη φαση με το Oldtown , το Citadel , τους Μειστερ και λοιπους περιεργους μου εχουν δημιουργησει απλα ενα τεραστιο ερωτηματικο. Δεν καταλαβαινω τπτ και δεν βλεπω καμια συνδεση με τις υπολοιπες ιστοριες.

ενα παιχνιδι , που εξελισσεται παραλληλα με το παιχνιδι του Θρονου. Το θεμα ειναι ποιοι παιζουν και στα 2 ταμπλο.

λογικά με κάποιον τρόπο θα τα συνδέσει αργότερα... φαντάσου σκηνικό να μαζέψουν πληροφορίες για το πως σκοτώνονται οι δράκοι, και να στείλουν την Άρυα να τους σκοτώσει !      

*

Αποσυνδεδεμένος sunspear

• Ευγενής
  • 562
  • 16
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 29, 2013, 01:37:38 πμ »
Spoiler for Spoiler:14j9mo0c:
Στην βιβλιοθήκη του Citadel βρίσκεται το τελευταίο αντίτυπο του βιβλίου Blood and Fire, το οποίο περιέχει σημαντικές και πθανόν άγνωστες πληροφορίες πέρι (τι άλλο!) Δράκων!
Η υπόθεση μου είναι οτι ο Faceless Man αυτό ψάχνει, πιθανότατα για λογαριασμό του Varys...
O Tyrion σκεφτεται, αν θυμάμαι καλά, το πόσο θα ήθελε να είχε διαβάσει το βιβλίο στο Α Dance With Dragons...[/spoiler:14j9mo0c]
Unbowed, Unbent, Unbroken

*

• This user is banned!
  • Φύλακας
  • 2114
  • 5
    • Προφίλ
Oldtown guy
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 29, 2013, 07:48:55 μμ »
Παράθεση από: \"vamos1982\":1qoa5qz5
δεν βλεπω καμια συνδεση με τις υπολοιπες ιστοριες.
well Arellas is Sarella Sand.

Το παρών topic, κλειδώθηκε για θέματα χώρου. Αν θέλετε να συζητήσετε επί του θέματος, μην διστάσετε να ξανά ανοίξετε νέο θέμα με το ίδιο περιεχόμενo.