Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς]

• 186 Απαντήσεις
  • 20598 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος Αίγκον V

• Έμπορος
  • **
  • 43
  • 4
    • Προφίλ
Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς]
« Απάντηση #180 στις: Αυγούστου 12, 2017, 08:24:37 μμ »
-Στην βραχογραφία των πρώτων ανθρώπων με τα παιδιά του δάσους,οι άνθρωποι είναι 3.Οι δύο έχουν την ίδια στάση,ενώ ο τρίτος,κρατά το ξίφος διαφορετικά και με το αριστερό.Στο δεξί φαίνεται να φορά κάτι σαν γάντι......

*

Συνδεδεμένος gas1

• Χωρικός
  • *
  • 5
  • 1
    • Προφίλ
« Απάντηση #181 στις: Σήμερα στις 11:19:13 πμ »
Ερώτημα. Υπάρχουν νέα σε σχέση με τα 2 πρώτα επεισόδια της 8ης σεζόν.
Ενδεχομένως να ειναι και μούφες αλλά δε νομίζω. Κάνουμε κάπου αναφορά ή όχι;
Ευχαριστώ

*

Αποσυνδεδεμένος Aslan

• Ιππότης
  • 257
  • 16
    • Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Σήμερα στις 01:05:41 μμ »
Έφαγα το μεγαλύτερο σπόιλερ ever απο το youtube σήμερα και για όλα ευθύνεται η ΗΒΟ Ισπανίας!!

Κρίμα....

Εdit: ουσιαστικά επιβεβαιώνει τη  διαρροή που είχε ανέβει σε σχόλιο στην προηγούμενη σελίδα!
« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 01:10:04 μμ από Aslan »
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." The revenge of Arya Stark.

*

Αποσυνδεδεμένος summer

• Ιππότης
  • 244
  • 23
    • Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Σήμερα στις 01:24:18 μμ »
Έφαγα το μεγαλύτερο σπόιλερ ever απο το youtube σήμερα και για όλα ευθύνεται η ΗΒΟ Ισπανίας!!

Κρίμα....

Εdit: ουσιαστικά επιβεβαιώνει τη  διαρροή που είχε ανέβει σε σχόλιο στην προηγούμενη σελίδα!

Και εγώ....θα αρχίσω να βγάζω εγώ φωτιές σε λίγο για ευνόητους λόγους!!!

Δεν ξέρω καν αν θέλω να δω το επεισόδιο, λόγω πλοκής φυσικά...

Επίσης για αυτό το season τα emoticons του φόρουμ δεν με καλύπτουν...θα μεταβώ στο ipad για να γράφω όπου ευελπιστώ να έχει emoticons:

τραβάω τα μαλλιά μου, χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο, πηδάω από το παράθυρο, καίω τον Νάνο...

Αυτά τα ωραία...

PS Ελπίζω να βγει κάποιος από την παραγωγή και να μας πει "παιδιά, μία πλακίτσα κάναμε, ένα τρολάρισμα σας ρίξαμε, δεν είναι αυτό το GOT season 7, είπαμε να κάνουμε ένα parody..το κανονικό θα σας το δείξουμε σε λίγο!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 01:27:08 μμ από summer »

*

Συνδεδεμένος nirne

• Super Moderator
  • Φύλακας
  • 2352
  • 98
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Σήμερα στις 01:33:07 μμ »
Ευχαριστώ

@gas1 , μπορείς να τα ποστάρεις εδώ προς το παρόν. Μπορείς να τα βάλεις χωρίς πλαίσιο σπόιλερ, μιας και υπάρχει προειδοποίηση για πιθανά σπόιλερ στον τίτλο ή και μέσα σε πλαίσιο σπόιλερ για παν ενδεχόμενο.

Προσωπικά, θέλω πολύ να μάθω νέα για την όγδοη σεζόν καθώς δεν έχω ακούσει τίποτα ακόμη γι' αυτήν.

Οι διαρροές των σεναρίων φέτος ήταν τελικά απόλυτα έγκυρες. Όποιος τις διάβασε, γνωρίζει την πλοκή της έβδομης σεζόν στο σύνολό της εκτός ενδεχομένως από κάποιες λεπτομέρειες.
« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 01:36:59 μμ από nirne »

*

Συνδεδεμένος gas1

• Χωρικός
  • *
  • 5
  • 1
    • Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Σήμερα στις 02:09:17 μμ »
Ευχαριστώ

@gas1 , μπορείς να τα ποστάρεις εδώ προς το παρόν. Μπορείς να τα βάλεις χωρίς πλαίσιο σπόιλερ, μιας και υπάρχει προειδοποίηση για πιθανά σπόιλερ στον τίτλο ή και μέσα σε πλαίσιο σπόιλερ για παν ενδεχόμενο.

Πολυ περιεκτικά λοιπόν διάβασα σε μπλοκ το οποίο δε ξέρω αν πρέπει να εμπιστευτούμε, αλλά δείχνει οργανωμένο, πως:

Spoiler for Hiden:
* Ο Χρυσός Λόχος έρχεται αφού πάει και τους βρισκει ο Euron και καταλαμβάνει το Ντραγκονστοουν με την ελάχιστη του φύλαξη.
* Οι Ντοθράκι, οι Ασπύλοι, οι δράκοι κτλ, βρισκονται βορεια για να προετοιμαστουν για τον μεγάλο πόλεμο.
* Το κυνηγόσκυλο ονομάζεται φυλακας της Δυσης και ο Σνοου φυλακας του Βορά. Έχει ηδη πεισει νωρίτερα όλους τους βόρειους πως η Νταινέρις ειναι η μονη ελπιδα για την ανθρωποτητα και όλοι έχουν δεχθει να τη στηρίξουν.
*Αρχηγος του Χρυσου Λόχου ειναι ο Ναάριο Ναχάρης
*Ο Qyburn συνωμοτεί με τον Τυριον κατά του Euron διοτι έχουν καταλάβει οτι ο σκοπός του ειναι να σκοτώσει τη Σέρσει και να πάρει τον θρόνο
*Ο Τζέιμι έχει εγκαταληψει αηδιασμένος την Σέρσει και οδευει προς τον Βορρά με όσο στρατό έχει καταφέρει να μαζέψει ωστε να ενωθεί με την Νταινέρις
* Το winterfell γεμιζει με πρόσφυγες τη στιγμη που ο night king εχει περάσει το τοιχος, πάνω στον viserion και προελαμβάνει.
*H Yara τραβάει μαρτυρια (βιασμους κτλ) απο τον Euron
* Yπάρχει σοβαρο επεισόδιο με τον Σαμ και την Νταινέρις, την οποία ο Σαμ θεωρει τρελή βασιλισσα. Κατά την άποψή του, δεν έπρεπε να κάψει τον αδελφό του και δεν δέχεται να γονατίσει μπροστά της (άτσα ο Σαμ :P)

Απ ότι φαίνεται λοιπόν η Σέρσει προσλαμβάνει τον Χρυσό λόχο για να τη διατηρήσει βασίλισσα αλλά και να έχει οχυρωμένο το κάστρο της σε τυχον ηττα των ανθρωπων, ο Euron έχει αντικαταστήσει επάξια τον Ραμσει, ο Τζειμι έχει καταλάβει ποιο ειναι το κοινό καλό και ο Βοράς αναγνωριζει την Νταινέρις ως βασιλισσα ωστε να αντιμετωπίσουν όλοι μαζί τους Άλλους.
Περίεργη η φάση με τον Ναχάρης. Προδιδει την Ντανυ?

Θα δουμε!
Αυτά εν ολίγης. Επαναλμβάνω, ειναι πράγματα που κυκλοφορουν ελευθερα στο ιντερνετ, δεν ξέρω αν μπορουμε να τα εμπιστευούμε αλλά μαρτυρουν μια συνέχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 02:11:24 μμ από gas1 »

*

Συνδεδεμένος nirne

• Super Moderator
  • Φύλακας
  • 2352
  • 98
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Σήμερα στις 02:33:23 μμ »
Οπωσδήποτε μαρτυρούν μια συνέχεια! Συνεχίζουν στο ίδιο ακριβώς βιολί της έβδομης σεζόν!

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα πρώτα μαντάτα από την όγδοη, @gas1 !