Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς]

• 235 Απαντήσεις
  • 30562 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος Αίγκον V

• Έμπορος
  • **
  • 51
  • 8
    • Προφίλ
Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς]
« Απάντηση #180 στις: Αυγούστου 12, 2017, 08:24:37 μμ »
-Στην βραχογραφία των πρώτων ανθρώπων με τα παιδιά του δάσους,οι άνθρωποι είναι 3.Οι δύο έχουν την ίδια στάση,ενώ ο τρίτος,κρατά το ξίφος διαφορετικά και με το αριστερό.Στο δεξί φαίνεται να φορά κάτι σαν γάντι......

*

Αποσυνδεδεμένος gas1

• Έμπορος
  • **
  • 20
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #181 στις: Αυγούστου 16, 2017, 11:19:13 πμ »
Ερώτημα. Υπάρχουν νέα σε σχέση με τα 2 πρώτα επεισόδια της 8ης σεζόν.
Ενδεχομένως να ειναι και μούφες αλλά δε νομίζω. Κάνουμε κάπου αναφορά ή όχι;
Ευχαριστώ

*

Αποσυνδεδεμένος Aslan

• Στρατηγός
  • 304
  • 25
    • Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Αυγούστου 16, 2017, 01:05:41 μμ »
Έφαγα το μεγαλύτερο σπόιλερ ever απο το youtube σήμερα και για όλα ευθύνεται η ΗΒΟ Ισπανίας!!

Κρίμα....

Εdit: ουσιαστικά επιβεβαιώνει τη  διαρροή που είχε ανέβει σε σχόλιο στην προηγούμενη σελίδα!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 01:10:04 μμ από Aslan »
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.

*

Αποσυνδεδεμένος summer

• Ιππότης
  • 263
  • 32
    • Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Αυγούστου 16, 2017, 01:24:18 μμ »
Έφαγα το μεγαλύτερο σπόιλερ ever απο το youtube σήμερα και για όλα ευθύνεται η ΗΒΟ Ισπανίας!!

Κρίμα....

Εdit: ουσιαστικά επιβεβαιώνει τη  διαρροή που είχε ανέβει σε σχόλιο στην προηγούμενη σελίδα!

Και εγώ....θα αρχίσω να βγάζω εγώ φωτιές σε λίγο για ευνόητους λόγους!!!

Δεν ξέρω καν αν θέλω να δω το επεισόδιο, λόγω πλοκής φυσικά...

Επίσης για αυτό το season τα emoticons του φόρουμ δεν με καλύπτουν...θα μεταβώ στο ipad για να γράφω όπου ευελπιστώ να έχει emoticons:

τραβάω τα μαλλιά μου, χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο, πηδάω από το παράθυρο, καίω τον Νάνο...

Αυτά τα ωραία...

PS Ελπίζω να βγει κάποιος από την παραγωγή και να μας πει "παιδιά, μία πλακίτσα κάναμε, ένα τρολάρισμα σας ρίξαμε, δεν είναι αυτό το GOT season 7, είπαμε να κάνουμε ένα parody..το κανονικό θα σας το δείξουμε σε λίγο!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 01:27:08 μμ από summer »

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Αυγούστου 16, 2017, 01:33:07 μμ »
Ευχαριστώ

@gas1 , μπορείς να τα ποστάρεις εδώ προς το παρόν. Μπορείς να τα βάλεις χωρίς πλαίσιο σπόιλερ, μιας και υπάρχει προειδοποίηση για πιθανά σπόιλερ στον τίτλο ή και μέσα σε πλαίσιο σπόιλερ για παν ενδεχόμενο.

Προσωπικά, θέλω πολύ να μάθω νέα για την όγδοη σεζόν καθώς δεν έχω ακούσει τίποτα ακόμη γι' αυτήν.

Οι διαρροές των σεναρίων φέτος ήταν τελικά απόλυτα έγκυρες. Όποιος τις διάβασε, γνωρίζει την πλοκή της έβδομης σεζόν στο σύνολό της εκτός ενδεχομένως από κάποιες λεπτομέρειες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 01:36:59 μμ από nirne »

*

Αποσυνδεδεμένος gas1

• Έμπορος
  • **
  • 20
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Αυγούστου 16, 2017, 02:09:17 μμ »
Ευχαριστώ

@gas1 , μπορείς να τα ποστάρεις εδώ προς το παρόν. Μπορείς να τα βάλεις χωρίς πλαίσιο σπόιλερ, μιας και υπάρχει προειδοποίηση για πιθανά σπόιλερ στον τίτλο ή και μέσα σε πλαίσιο σπόιλερ για παν ενδεχόμενο.

Πολυ περιεκτικά λοιπόν διάβασα σε μπλοκ το οποίο δε ξέρω αν πρέπει να εμπιστευτούμε, αλλά δείχνει οργανωμένο, πως:

Spoiler for Hiden:
* Ο Χρυσός Λόχος έρχεται αφού πάει και τους βρισκει ο Euron και καταλαμβάνει το Ντραγκονστοουν με την ελάχιστη του φύλαξη.
* Οι Ντοθράκι, οι Ασπύλοι, οι δράκοι κτλ, βρισκονται βορεια για να προετοιμαστουν για τον μεγάλο πόλεμο.
* Το κυνηγόσκυλο ονομάζεται φυλακας της Δυσης και ο Σνοου φυλακας του Βορά. Έχει ηδη πεισει νωρίτερα όλους τους βόρειους πως η Νταινέρις ειναι η μονη ελπιδα για την ανθρωποτητα και όλοι έχουν δεχθει να τη στηρίξουν.
*Αρχηγος του Χρυσου Λόχου ειναι ο Ναάριο Ναχάρης
*Ο Qyburn συνωμοτεί με τον Τυριον κατά του Euron διοτι έχουν καταλάβει οτι ο σκοπός του ειναι να σκοτώσει τη Σέρσει και να πάρει τον θρόνο
*Ο Τζέιμι έχει εγκαταληψει αηδιασμένος την Σέρσει και οδευει προς τον Βορρά με όσο στρατό έχει καταφέρει να μαζέψει ωστε να ενωθεί με την Νταινέρις
* Το winterfell γεμιζει με πρόσφυγες τη στιγμη που ο night king εχει περάσει το τοιχος, πάνω στον viserion και προελαμβάνει.
*H Yara τραβάει μαρτυρια (βιασμους κτλ) απο τον Euron
* Yπάρχει σοβαρο επεισόδιο με τον Σαμ και την Νταινέρις, την οποία ο Σαμ θεωρει τρελή βασιλισσα. Κατά την άποψή του, δεν έπρεπε να κάψει τον αδελφό του και δεν δέχεται να γονατίσει μπροστά της (άτσα ο Σαμ :P)

Απ ότι φαίνεται λοιπόν η Σέρσει προσλαμβάνει τον Χρυσό λόχο για να τη διατηρήσει βασίλισσα αλλά και να έχει οχυρωμένο το κάστρο της σε τυχον ηττα των ανθρωπων, ο Euron έχει αντικαταστήσει επάξια τον Ραμσει, ο Τζειμι έχει καταλάβει ποιο ειναι το κοινό καλό και ο Βοράς αναγνωριζει την Νταινέρις ως βασιλισσα ωστε να αντιμετωπίσουν όλοι μαζί τους Άλλους.
Περίεργη η φάση με τον Ναχάρης. Προδιδει την Ντανυ?

Θα δουμε!
Αυτά εν ολίγης. Επαναλμβάνω, ειναι πράγματα που κυκλοφορουν ελευθερα στο ιντερνετ, δεν ξέρω αν μπορουμε να τα εμπιστευούμε αλλά μαρτυρουν μια συνέχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 02:11:24 μμ από gas1 »

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Αυγούστου 16, 2017, 02:33:23 μμ »
Οπωσδήποτε μαρτυρούν μια συνέχεια! Συνεχίζουν στο ίδιο ακριβώς βιολί της έβδομης σεζόν!

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα πρώτα μαντάτα από την όγδοη, @gas1 !

*

Αποσυνδεδεμένος gas1

• Έμπορος
  • **
  • 20
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Αυγούστου 16, 2017, 04:13:17 μμ »
Βρηκα επισης και ένα σενάριο τέλους. Κάτι που δε μπορω να το χαρακτηρίσω ως spoiler ή διαρροή αλλά δε θα μου φαινόταν απίθανο και επισης μαρτυρά μια συνέχεια.
Αν θέλετε τα βάζω πολύ συνοτπικά. Προσοχή ομως, προκειται να χαλάσει μεγάλο μέρος απ τη μαγία της αναμονης αν ισχύουν
το σαιτ που τα βρηκα ειχε απο πέρσι τις διαρροές για τον 7ο κυκλο, οπως έχουν επιβεβαιωθεί ως τωρα.

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #188 στις: Αυγούστου 16, 2017, 04:25:54 μμ »
Βάλ' το σε πλαίσιο σπόιλερ και βάλε μια προειδοποίηση απ' έξω για όποιον δεν επιθυμεί να διαβάσει σπόιλερ ή πιθανά σπόιλερ.

*

Αποσυνδεδεμένος jon13

• Χωρικός
  • *
  • 4
  • 1
    • Προφίλ
« Απάντηση #189 στις: Αυγούστου 16, 2017, 04:42:58 μμ »
παιδιά ανοίξτε θέμα αν θέλετε για το 6 επεισόδιο που κυκλοφόρησε ήδη
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 04:44:37 μμ από jon13 »

*

Αποσυνδεδεμένος gas1

• Έμπορος
  • **
  • 20
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Αυγούστου 16, 2017, 04:53:05 μμ »
Προσοχή, πιθανό σενάριο ( spoiler??) για τον 8ο κυκλο και το τέλος.
Υπάρχει ενδεχόμενο να ισχύει.
Spoiler for Hiden:
Επαναλαμβάνω πρόκειται για σενάριο του τέλους του 8ου κυκλου. Μπορει να ισχύει
Spoiler for Hiden:

*Κατά τη διάρκεια της μεγάλης μάχης οι Ντοθράκι επιτίθενται μαζί με τους Ασπύλους. Στην αρχή νικάνε αλλά εμφανιζεται ο Night King με τον Viseron και παγώνουν ένα μεγάλο μέρος των Ντοθράκι
* Oσοι μένουν, ενώνονται με τον Τζειμι, τους Λάνιστερ, τους Ιππότες της Κοιλάδας και τους υπολοιπους εν πάση περιπτωση και επιτίθενται. Αρυα κτλ έχουν μεινει στο κάστρο για να σωσουν τον κόσμο εκει.
*H Nταινερις ορμάει με τον Ντρογκον πάνω στον Night king. Γινεται μια επικη μάχη, όμως χάνει.
* O Tζέιμι με τη βοηθεια του Σνοου και του Μπραν (ο οποιος πιθανοτατα καβαλάει δράκο ή ελέγχει δράκο) νικάνε τον night king. Έρχεται η άνοιξη παντού. Ο στρατος των νεκρων έχει ηττηθεί. Ο Τζέιμι αναγνωρίζεται ως ηρωας.
* Η Νταινερις πεθαίνει έχοντας αναγνωρίσει ως βασιλιά τον Τζον.
* Ο Ευρον εχει πάρει τον θρονο στον έλεγχο του και έχει υποχειριό του την Σέρσει.
* Υπάρχει ενδεχόμενο η Αρυα να σκοτωνει τον τζειμι και να χρησιμοποιει το προσωπο του για να πάει να σκοτωσει την Σερσει, κάτι που κάνει, προς μεγάλη χαρά του Ευρον
* Γινεται επιθεση στο Kings Landing οπου οι δράκοι με Ντοθράκι, Ασπυλους και Λάνιστερ, νικάνε τον χρυσό λοχο και απελευθερώνουν το βασιλειο.
* Ο Σνόου νικάει τον Ευρον, ο οποιος πριν πεθάνει χρησιμοποιεί μαγία.
*Πιθανότατα εμφανιζεται κάτι πολυ δυνατό (κάποιο ον ισως) που πάει να σκοτωσει τον Σνοου αλλά το αντιμετωπιζει ο Ντρογκον και το σκοτωνει. Μαζι ομως πεθαίνει και αυτος.
*H Aρυα πεθαίνει μάλλον απο το χέρι του Σνοου χωρις να ξέρει οτι ειναι αυτη.

Δεν ξέρω με τη σειρά γινονται τα παραπάνω, ουτε φυσικά αν τελικά θα γινουν :) Ολα ειναι ελευθερα στο ιντερνετ και ο καθένας μπορει να τα ψάξει.
*Και ζησαμε εμεις καλά και αυτοι καλύτερα :P

Ναι ισως υπάρχει και δράκος στο παραμύθι αλλά ποτέ δε ξέρεις :)

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Αυγούστου 16, 2017, 05:01:57 μμ »
Ευχαριστούμε, @gas1 !

Μοιάζουν τρομερά με φάνφικσιον αλλά και τα σενάρια του έβδομου έτσι έμοιαζαν! Ελπίζω αυτά τουλάχιστον να αποδειχτούν φέικ. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, άλλωστε!

*

Αποσυνδεδεμένος Fixxxer

• Στρατιώτης
  • 176
  • 5
    • Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Αυγούστου 16, 2017, 05:22:06 μμ »
Καπου ειχα διαβασει οτι ο Night's King μπορει να ειναι και ο Bran Stark...
Aν ισχυε αυτο θα ηθελα να γινει η Arya μεσω Faceless (Wo)Man μια Wight και να παει να σκοτωσει τον Night's King και να ανακαλυψει οτι ειναι ο Bran, καλο ε? :x (rofl) :D (cool)
Νίκος

*

Αποσυνδεδεμένος panos17

• Χωρικός
  • *
  • 5
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #193 στις: Αυγούστου 16, 2017, 05:36:49 μμ »
 ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ :Dεχουνε βγει ως leak  3 με 4 διαφορετικα σεναρια με πολλες λεπτομερειες(με καποια κοινα στοιχεια) για σχεδον ολα τα ατομα   και κανενα απο  αυτα πρωσοπικα δεν μου τραβηξε την προσοχη ως κατι που δεν περιμενα με τιποτα...βασικα καπου εκει τα εχω στο μυαλο μου...και απο αυτο πιστευω οτι ειναι μουφες γιατι οταν διαβασα περσυ τα leak δεν περιμενα τιποτα απο αυτα που γινωνται και η σειρα δεν συνιθιζει να ειναι προβλεψιμη(δεν συζητω καν για βιβλια γιατι πιστευω οτι τα δυο τελευταια βιβλια(αν γραφτουν)δεν θα εχουν καμια σχεση με τις τελευταιες σεζον απλως μονο καποια πολυ σημαντικα γεγονατα θα ειναι κοινα αλλα με διαφορετικους πρωταγονιστες και δευτερογενεις χαρακτηρες...

*

Αποσυνδεδεμένος Αίγκον V

• Έμπορος
  • **
  • 51
  • 8
    • Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Αυγούστου 16, 2017, 06:53:40 μμ »
-Κάποτε ,ρωτήσαν τον Μάρτιν για την σειρά και απάντησε οτι δεν ξέρει τι σενάρια θα γράψουν,''μπορεί να φέρουν και εξωγήινους'' είπε..(.ο.κ ακόμα,δεν έφεραν,αλλα στην 8η μπορούν να το κάνουν.) Είπε επίσης,πως έχει την αίσθηση οτι οι D&D θα σεβαστούν το πνεύμα της σειράς.(Θα ήθελα να ακούσω τι λέει τώρα)
-Δεν ξέρω  αν η ιστορία που αφηγούνται έχει κάποια σχέση με τα βιβλία,και δε θα την κρίνω παρα μόνο όταν και αν διαβάσω την τελευταία σελίδα των βιβλίων.Εξάλλου μας είχαν προειδοποιήσει ότι θα έχουμε μεγάλες διαφορές,άρα ο.κ και ως προς αυτό...Αυτό όμως που έχω δικαίωμα να σχολιάσω (και συνεπώς και να τους βρίσω) είναι αυτό που μου δίνουν να δώ.Ας ''σκοτώσουν'' όποιον θέλουν,ας γράψουν την πλοκή που θέλουν, αλλά ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ!!!!...
-Ωραία τα εντυπωσιακά πλάνα,δε λεω,αλλα το να χρησιμοποιείς τα ίδια τρίκ μιας μάχης με μιά άλλη μάχη π.χ,δεν το βρίσκω έξυπνο..Το να γράφεις ένα σενάριο για ένα μόνο επεισόδιο,όταν η ιστορία που θές να πείς(καλή ή κακή) απαιτεί 2,τότε οδηγήσε στο να γράψεις ένα κακό σενάριο,οπου ΘΑ  ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ!!!
-Σταματώ εδώ,γιατι το μόνο που μου'' βγαίνει'' είναι τα βρισίδια..ΚΡΙΜΑ,ΚΡΙΜΑ ,ΚΡΙΜΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 06:58:25 μμ από Αίγκον V »