"Σήμερα my mood εκφράζεται με song, photo or poetry"

• 457 Απαντήσεις
  • 42653 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος Aslan

• Στρατηγός
  • 315
  • 25
    • Προφίλ
Απ: "Σήμερα my mood εκφράζεται με song, photo or poetry"
« Απάντηση #450 στις: Μαΐου 12, 2018, 01:30:31 μμ »

Eurovision mood today! Καλη επιτυχία στην Κύπρο μας!

Spoiler for Hiden:
Χαθήκαμε και αργεί η 8η σεζόν και τα τελευταία βιβλία!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2420
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #451 στις: Μαΐου 12, 2018, 08:31:36 μμ »

Spoiler for Hiden:
Ισάξιο με το αυθεντικό, αν όχι και καλύτερο! Μια εμπνευσμένη υποβλητική διασκευή που μιλάει στην ψυχή σου!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2018, 08:34:29 μμ από nirne »

*

Αποσυνδεδεμένος SANDOR CLEGANE

• Άρχοντας
  • 1507
  • 130
    • Προφίλ
"Σήμερα my mood εκφράζεται με song, photo or poetry"
« Απάντηση #452 στις: Μαΐου 13, 2018, 01:19:41 μμ »
Αφιερωμένο σε (αλφαβητικά) :  @Aslan   @nirne  :

Spoiler for Hiden:
Το μνμ αυτό  προηγείται χρονικά  απ' αυτό του νέου τόπικ "Τάδε έφη ... forum Westeros.gr"  γιατί είχα σχεδόν
το 'χα τελειώσει, όταν ...  κατέρρευσε ο η/υ (μου το κάνει συχνά τελευταία στο internet).
Θα προσπαθήσω να γράψω περίπου τα ίδια με το προηγούμενο.

Σήμερα χωρίς ιδιαίτερο λόγο,  αφού άκουσα το "Bohemian Rhapsody"  αποφάσισα να το ανεβάσω στο φόρουμ συνδυάζοντας το με τη γιορτής της μητέρας (δεν ξέρω αν οι στίχοι μιλάνε για τη "μητέρα", αλλά ξεκινά με το "mama ..." ).
Μπαίνω στο φόρουμ και βλέπω έκπληκτος 2 μουσικά μνμ από Ασλαν και Νιρνε .  Κόλλησα λίγο γιατί νόμιζα ότι το τόπικ είχε "τελειώσει" .
Βέβαια στο προηγούμενό μου μνμ από τις 5 Μαρτίου ( δηλ. 2 μήνες πριν  και στο οποίο έγραψα τότε ότι μου έκανε εντύπωση  ότι θα φτάναμε αισίως τις 36 χιλ. επισκέψεις μουσικόφιλων -κυρίως-  και συνεχίζει να μου κάνει εντύπωση  ειδικά με το κενό διάστημα 2 μηνών, να ξεπερνά τις 41 χιλ,  και βάλε, σήμερα!  ) είχα γράψει : 
Παράθεση

Παράθεση
  @Aslan ,  μιας και κατά πάσα πιθανότητα εσύ θα 'σαι ο επόμενος που θα γράψει εδώ,  σου αφήνω την εκλογή
είτε να συνεχίσουμε το τόπικ ως έχει  είτε να ανοίξεις ένα δικό σου νέο, βάζοντας νέα, δικά σου πλαίσια. 
και
Παράθεση

Τώρα αν ο @Aslan   ανοίξει νέο τόπικ (που προσωπικά αυτό θα ήθελα) ,
θα ήθελα πολύ , αυτό να είναι το τελευταίο μνμ σ' αυτό το τόπικ

Οπότε συνεχίζουμε ... 
αν και θα 'θελα για να μην γίνει δύσχρηστο  να ανοίξει ένα νέο παρόμοιο  από κάποιον άλλον.

Η αλήθεια είναι ότι μου έλειψε αυτό το μουσικό τόπικ, είχα πιο πριν, είχα στο 'κενό" διάστημα, έχω και τώρα αρκετές μουσικές επιλογές.  Κι όπως κι ο έρωτας θέλει να τρέφεται κάθε μέρα,  έτσι κι η μουσική διάθεση  θέλει να τρέφεται,  γι' αυτό παρακαλώ τους μουσικόφιλους να μην φοβούνται να ανεβάσουν ό,τι μουσική τους εμπνέει,  για να συνεχίζουμε κι εμείς οι λίγοι που δίνουμε την παρουσία μας εδώ.    Επιφυλάσσομαι ,    αλλά σήμερα όντως υπάρχει μουσική διάθεση, 
              κι όταν υπάρχει μουσική διάθεση  η μέρα είναι πιο όμορφη!!

ΥΓ: Το τραγούδι που έβαλα,  σήμερα το γνώρισα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2018, 01:27:54 μμ από SANDOR CLEGANE »
A hound will die for you
  but never lie to you

*

Αποσυνδεδεμένος Aslan

• Στρατηγός
  • 315
  • 25
    • Προφίλ
« Απάντηση #453 στις: Μαΐου 19, 2018, 10:41:39 πμ »

Spoiler for Hiden:
Είδα μέσα στην εβδομάδα το Τροία και μου κόλησε το τραγούδι!

Δεν μου πήγαινε η καρδιά να ανοίξω νέο μουσικό τόπικ! @SANDOR CLEGANE εσύ είσαι η "αιτία" που είμαστε εδώ, γι'αυτό σου αφιερώνω και το παρακάτω τραγούδι (Υοu are the Reason). Περιμένω λεπτομέρειες για το νέο τόπικ που άνοιξες!

“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.

*

Αποσυνδεδεμένος Sword of the morning

• Στρατιώτης
  • 118
  • 21
    • Προφίλ
« Απάντηση #454 στις: Μαΐου 19, 2018, 11:51:24 μμ »
Spoiler for Hiden:
Κυρίες και κύριοι....Αρχόντισσες και Αρχοντόπουλα του westeros.gr....I am back!!!!

Καλησπέρα μετά από πάααααρα πολύ καιρό!!!!  (hi) [size=78%]Ναι ομολογώ μου έλειψε η παρέα και το συγκεκριμένο μουσικό τόπικ. Αδυναμίες είναι αυτές...[/size]

@SANDOR CLEGANE ήθελα εδώ και καιρό να επιστρέψω στο παρόν τόπικ αλλά είχες εκδηλώσει την επιθυμία να κλείσει και την σεβάστηκα. Μιας όμως και έδωσες το οκ για επανεκίνηση...here I am!!!

@nirne τι ωραία επανεκτέλεση! Ανατρίχιασα! Δεν την είχα ξανακούσει!

@Aslan θα συμφωνήσω μαζί σου και για την αιτία που είμαστε εδώ και στο ότι αναμένω λεπτομέρειες από τον SANDOR για το νέο τόπικ!

Και επειδή ανυπομονώ ...ας βάλω και την μουσική επιλογή της ημέρας. Ένα τραγούδι που ακούγεται πολύ τον τελευταίο καιρό αλλά το αξίζει κατά τη γνωμη μου.
Harry Styles-Sign of the times

Fear cuts deeper than swords

*

• Στρατιώτης
  • 118
  • 21
    • Προφίλ
« Απάντηση #455 στις: Μαΐου 23, 2018, 04:33:09 μμ »

Spoiler for Hiden:
Το καλοκαίρι είναι εδώ κι εγώ ονειρεύομαι φυγές...Θα ήθελα μερικές φορές να μην έχω ρίζες πουθενά και να γυρίζω τον κόσμο με μια βαλίτσα στο χέρι...

Alice Merton "I've got no roots". Κόλλημα!!!

*

Αποσυνδεδεμένος SANDOR CLEGANE

• Άρχοντας
  • 1507
  • 130
    • Προφίλ
« Απάντηση #456 στις: Μαΐου 24, 2018, 03:52:33 μμ »
Spoiler for Hiden:
Η αλήθεια είναι ότι αυτές τις μέρες δεν έχω ιδιαίτερα μουσική διάθεση (άσχημο σύμπτωμα) και γι' αυτό δεν έβαλα τίποτα.
Όμως ...   θα "απαντήσω"   στ @Sword of the morning .
Ξέρεις ένα παλιό ανέκδοτο  το οποίο λέει ότι   10 (ή 12) άνθρωποι  έπεσαν σε έναν μάγο κι αυτός τους είπε να ζητήσουν ό,τι θέλουν
κι ο τελευταίος  στη σειρά : "ξανακαν' τους όπως πριν" ;
Ε, έτσι κι εγώ σε εσένα.
Στο προηγούμενο σου  μουσικό μνμ  "No Roots
και σχόλιο  " ...να μην έχω ρίζες πουθενά και να γυρίζω τον κόσμο με μια βαλίτσα στο χέρι..."
σου απαντ'ω με ένα απ'  τα αγαπημένα μου τραγούδια  Going Back to My Roots - Richie Havens

A hound will die for you
  but never lie to you

*

• Στρατιώτης
  • 118
  • 21
    • Προφίλ
« Απάντηση #457 στις: Χθες στις 10:01:58 μμ »

Spoiler for Hiden:
@SANDOR CLEGANE δεν αφήνεις άνθρωπο να αγιάσει!!!  :P  Είπα να θυμώσω που με ξανάκανες "βάτραχο" αλλά δεν μου πάει καρδιά μετά από τόσο καιρό απουσίας...Εξάλλου έχεις και ένα δίκιο. Χωρίς τις ρίζες μας δεν ξέρουμε ποιοί είμαστε και που πάμε. Αν και μερικές φορές πρέπει να "χαθείς" για να βρεις ποιό δρόμο να πάρεις! Ιδού λοιπόν η μουσική μου απάντηση!!!

Imagine Dragons, "Roots"