Αποστολέας Θέμα: "Σήμερα my mood εκφράζεται με song, photo or poetry"  (Αναγνώστηκε 50161 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Aslan

• Στρατηγός
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Σήμερα my mood εκφράζεται με song, photo or poetry"
« Απάντηση #510 στις: Νοεμβρίου 05, 2018, 06:28:05 μμ »

welcome back @SANDOR CLEGANE
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.

Αποσυνδεδεμένος SANDOR CLEGANE

• Άρχοντας
    • Προφίλ
« Απάντηση #511 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 09:22:25 μμ »

Spoiler for Hiden:
   "the way you dream" ( I love the way you dream) από  "1 Giant Leap "    Michael Stipe * and Asha Bhosle                                                                       

* πρώην μέλος (τραγουδιστής) REM . Διάβασα για τα πρόσφατα του και ξενέρωσα, αφήνω στην άκρη "το γιατί"  (που σοβαρά, δεν το καταλαβαίνω - οκ, υπάρχει εξήγηση, αλλά... ) , αλλά ο ίδιος ακυρώνει τη μουσική του καριέρα (βέβαια το προϊκονομεί το καταπληκτικό τραγούδι "Losing my religion" 
Spoiler for Hiden:

, την προηγούμενη και μετέπειτα  κι εμείς χάνουμε έναν καταπληκτικό καλλιτέχνη, όπως στο παρελθόν με τον (Ελληνοκύπριο) Cat Stevens
Spoiler for Hiden:

A hound will die for you
  but never lie to you

Αποσυνδεδεμένος Sword of the morning

• Στρατιώτης
    • Προφίλ
« Απάντηση #512 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 06:41:04 μμ »

Spoiler for Hiden:
Η μουσική διάθεση σήμερα θέλει πάλι ταξίδι στο χρόνο. Δεκαετία '80, "Γλυκιά Συμμορία", μία από τις ωραιότερες κατά τη γνώμη μου ταινία του σύγχρονου ελληνικού κινηματογράφου. Οι ατάκες της με ακολουθούν ακόμα, ειδικά το μάθημα της ανατομίας και το σσ..κοιμάται..κάνει πρόβα για θάνατο.

Αν δεν την έχετε δει μπορείτε να τη δείτε στο youtube. Σας τη συστήνω ανεπιφύλακτα!

Υ.Γ.1 @SANDOR CLEGANE λες να βρούμε ρυθμό πάλι; ;-)
Υ.Γ.2 Που είναι οι φατσούλες;;;;;;
Fear cuts deeper than swords

Αποσυνδεδεμένος SANDOR CLEGANE

• Άρχοντας
    • Προφίλ
« Απάντηση #513 στις: Νοεμβρίου 10, 2018, 12:25:40 μμ »

Spoiler for Hiden:
  Καθώς έγραφα το μνμ μου σε ένα άλλο θρεντ πριν από λίγο,
με συνόδευε μουσικά ο  Gustavo Santaolalla με το Secreto en la montaña (απ' την ταινία, που δεν έχω δει, "Μυστικό του Μπροκμπακ μάουντεν) , τον οποίο τον άκουσα σε άλλα βιντεάκια κι έχει καταπληκτική φωνή.

ΥΓ: Γενικά δεν είμαι μουσικά στις φόρμες μου  κι αυτό με ανησυχεί (όχι ότι δεν ακούω, αλλά... ευτυχώς σήμερα ο Γκουστάβος μου έδωσε μια καλή αρχή)

τροπ/ση: Σε συνέχεια απ' την παρένθεση στο ΥΓ μου :  Λοιπόν ξεσηκωτικό κι ανεβάζει το mood το παρακάτω μουσικό κομμάτι,
το οποίο αξίζει να το βάλω,  μιας και "τρώγοντας ανοίγει η όρεξη" :

ΥΓ2: θα μου πείτε είναι 2 διαφορετικά mood! Ναι, κι η ζωή έχει αλλαγές κι ανατροπές (ας μην φιλοσοφίσω άλλο γιατί θα βγει τεράστιο κείμενο...)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2018, 12:34:03 μμ από SANDOR CLEGANE »
A hound will die for you
  but never lie to you

Αποσυνδεδεμένος Aslan

• Στρατηγός
    • Προφίλ
« Απάντηση #514 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 04:13:24 μμ »

“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.

Αποσυνδεδεμένος Aslan

• Στρατηγός
    • Προφίλ
« Απάντηση #515 στις: Νοεμβρίου 12, 2018, 05:53:44 μμ »

Spoiler for Hiden:

Τελικά κόλλησα και εγώ....