Eξομολογήσεις...

• 264 Απαντήσεις
  • 26224 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος Σιέρα

• Άρχοντας
  • 1177
  • 80
  • Χορεύοντας στο Χάρρενχαλ
    • Προφίλ
Απ: Eξομολογήσεις...
« Απάντηση #255 στις: Αυγούστου 06, 2017, 11:34:49 μμ »
@arwyn

Συμφωνώ.

Ειδικά μετά την ανάσταση του, ο Τζον είναι άχρωμος και το ζόρικο στυλάκι δεν του πάει καθόλου. Δεν τον βλέπω να κάνει καριέρα.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.

*

Αποσυνδεδεμένος summer

• Ιππότης
  • 263
  • 32
    • Προφίλ
« Απάντηση #256 στις: Αυγούστου 07, 2017, 03:11:46 μμ »
Πως βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια...Ότι και να γίνει απλώς οι Λάνιστερ δεν παίρνουν στροφές...Είναι καμένο το οικόπεδο...Ολόκληρο πλήρωμα του Starwars να κατέβει να πολεμήσει εναντίον τους θα ακούμε.

Σέρσει: "Θα νικήσουμε τους εχθρούς μας"

Τζέιμι: θα τους κατατροπώσουμε. Και αφού τους σφάξουμε όλους θα κυβερνήσουμε εν ειρήνη.

Έλεος!!! Δεν έχει και ένα emoticon να βαράει το κεφάλι του στον τοίχο!! Είναι όλα για ελαφριές περιπτώσεις. Τόσα seasons! Πόσα να αντέξω με τους ανισόρροπους; 

Κατά τα άλλα σχέδιο Tyrion: Aς προσευχηθούμε στους Επτά σαν ήσυχα παιδάκια να αλλάξουν γνώμη.

Που είναι το emoticon?????????

*

Αποσυνδεδεμένος Seviren

• Έμπορος
  • **
  • 26
  • 3
    • Προφίλ
« Απάντηση #257 στις: Αυγούστου 07, 2017, 07:47:07 μμ »
Εεεε... χμμμμ βασικα ειμαι με τους  Blackfyre  (cool)

*

Αποσυνδεδεμένος Yorjoh

• Έμπορος
  • **
  • 23
  • 7
    • Προφίλ
« Απάντηση #258 στις: Αυγούστου 22, 2017, 09:21:24 μμ »
Πάρτε και δέκα απο μένα:

1 - Εξομολογούμαι οτι ξεκίνησα πολύ διστακτικά να βλέπω τη σειρά ενώ είχε ολοκληρωθεί ο πρώτος κύκλος της μετά απο παρότρυνση των κουμπάρων μου με την φράση οτι αφού σου άρεσε ο Άρχοντας θα σου αρέσει κ το GOT.
2 - Eξομολογούμαι οτι βαριόμουν να το ξεκινήσω γιατί λογω περιορισμένου χρόνου δεν ήμουν ποτέ φαν των σειρών.
3 - Εξομολογούμαι οτι ψήθηκα άγρια όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι με το δυνατό φινάλε του πρώτου επεισοδίου και είπα "ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ"
4 - Εξομολογούμαι οτι έφαγα μέγιστο ΣΠΟΙΛΕΡ ενώ βρισκόμουν κάπου στο 2-3 επεισόδιο απο έναν άρθρο στο ιντερνετ για τους τοπ 10 αποκεφαλισμούς που μας συγκλόνισαν με κεντρική φωτό του άρθρου τον γονατισμένο Εντ!!!
5 - Εξομολογούμαι οτι σταμάτησα να τη βλέπω για 2 χρόνια μετά το τέλος του 2ου κύκλου και είδα μαζεμένο 3ο και 4ο όταν τελείωνε ο 4ος έχοντας φάει άλλο ένα μέγιστο ΣΠΟΙΛΕΡ για Ρεντ Γουεντινγκ κ Όμπεριν Μαρτελ...
6 - Εξομολογούμαι οτι απο τότε είμαι καθηλωμένος κάθε Δευτέρα (καμια φορά κ λίγο νωρίτερα) κ ψάχνω τα πάντα που να αφορούν αυτόν τον κόσμο.
7 - Εξομολογούμαι οτι έχω σε pdf όλα τα βιβλία στα Ελληνικά αλλα δεν τα έχω διαβάσει ακόμα (μην με πυροβολήσετε!!!)
8 - Εξομολογούμαι οτι απο τους πιο ρισπεκτ χαρακτήρες μου ήταν ο θεός Ταιγουιν που έκανε ότι ήθελε όλο το Γουέστερος αλλα αδυναμίες μου είναι οι Τζορα κ Μπρον.
9 - Εξομολογούμαι οτι η πιο δυνατή σκηνή για μένα σε όλο το μαραθώνιο ήταν το φινάλε του Mountain and the Viper.
10 - Εξομολογούμαι οτι δεν έχω καταφέρει να πείσω ακόμα τη γυναίκα μου να δεί μαζί μου όλες τις σεζόν απο την αρχή (αυτή για πρώτη φορά κι εγώ για τρίτη!)

*

Αποσυνδεδεμένος SANDOR CLEGANE

• Άρχοντας
  • 1491
  • 130
    • Προφίλ
« Απάντηση #259 στις: Αυγούστου 22, 2017, 09:37:46 μμ »
@Yorjoh ,
+  γιατί μου άρεσαν όσα έγραψες  και κυρίως για 
Παράθεση
   να δεί μαζί μου όλες τις σεζόν απο την αρχή (αυτή για πρώτη φορά κι εγώ για τρίτη!)
    (clap)  (bow)

Επίσης απ' ότι κατάλαβα   από το τόπικ  "Smile (κι όχι μόνο) στο GoT (κι όχι μόνο) "
Παράθεση
  Ρε συ που την θυμήθηκες αυτή την ταινία; ... πριν απο τουλάχιστον 20-30 χρόνια...   
πρέπει να 'μαστε  και "σειρές" *   ,  ε!

* για όσους δεν κατάλαβαν :  άσχετο με tv σειρές , αλλά με στρατό   ~ συνομήλικοι

κι επίσης μ' άρεσε ιδιαίτερα
Παράθεση
  Ένιωσα ένα ντετζαβου μόλις έβαλα το βιντεάκι σαν να είμαι πάλι παιδί κ να τη βλέπω
A hound will die for you
  but never lie to you

*

Αποσυνδεδεμένος A man has no name

• Χωρικός
  • *
  • 2
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #260 στις: Αυγούστου 23, 2017, 09:35:49 μμ »
Περισσότερο ερώτηση, παρά εξομολόγηση.

Μόνο εγώ hypeάρω αλλά ταυτόχρονα εκνευρίζομαι πολλές φορές από την khaleesi ;

Ο λόγος που hypeάρω και με τρελαίνει είναι οι δράκοι της, αυτό το ξέρω σίγουρα.

Μπορεί να το βλέπω μόνο εγώ έτσι αλλά πολλές φορές, εκτός του ότι μου δίνει την εντύπωση πως αν δεν είχε μαζί της τον tyrion θα χε φάει τα μούτρα της ( ναι καλά αφού έχει δράκους duuh ) μου βγάζει και ένα συναίσθημα που μόνο η cersei μου είχε βγάλει ( και εξακολουθεί να το κάνει σε τεράστιο βαθμό ) αυτό το feeling που μισείς να την αγαπάς και αγαπάς να την μισείς ( ; )

Μαζί με τον Ιωάννη βέβαια κάτι μπορεί να γίνει.
Λάμψη θα το κάνουμε.

*

Αποσυνδεδεμένος Sword of the morning

• Στρατιώτης
  • 115
  • 21
    • Προφίλ
« Απάντηση #261 στις: Αυγούστου 25, 2017, 01:04:07 πμ »
Αν και ήρθα στο παρόν για να εξομολογηθώ θα το καθυστερήσω λίγο για να δώσω πρώτα ένα + στην @summer για το

Παράθεση
Δεν έχει και ένα emoticon να βαράει το κεφάλι του στον τοίχο!! Είναι όλα για ελαφριές περιπτώσεις.
  (rofl) (rofl) (rofl)

Ας πάμε στην εξομολόγηση τώρα...

Εξομολογούμαι ότι έπεσα από τα σύννεφα όταν είδα στο trailer του επόμενου επεισοδίου ότι έρχεται το season finale γιατί είχα την βεβαιότητα ότι η 7η σεζόν έχει 8 επεισόδια και όχι 7!!! Τόοοοσο ζεν κατάσταση! Μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ;;;Πείτε μου σας παρακαλώ γιατί είμαι και σε επικίνδυνη ηλικία  :o (giggle)

Fear cuts deeper than swords

*

Αποσυνδεδεμένος summer

• Ιππότης
  • 263
  • 32
    • Προφίλ
« Απάντηση #262 στις: Αυγούστου 28, 2017, 07:21:36 μμ »
Ο μόνος ερωτεύσιμος είναι ο Jamie. Δεν του κρατάω  κακια πια για ότι έκανε στον Μπραν, τρόπο τινα τον ένωσε με το πεπρωμένο του. Καλά είναι πανάθλια δικαιολογία αλλά εξακολουθεί να είναι ερωτευσιμος. 😋

*

Αποσυνδεδεμένος Dragonlord

• Στρατιώτης
  • 190
  • 25
    • Προφίλ
« Απάντηση #263 στις: Αυγούστου 29, 2017, 06:07:07 μμ »
Μετά από το τελευταίο επεισόδιο, φοβάμαι ότι οι διαρροές για τον 8ο κύκλο είναι μάλλον αληθινές.

*

Αποσυνδεδεμένος arwyn

• Στρατηγός
  • 429
  • 40
    • Προφίλ
« Απάντηση #264 στις: Αυγούστου 31, 2017, 02:20:12 μμ »
Δεν μου αρέσει καθολου, ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, το ζευγος Γιαννιός-Ντανιώ. Δε μου στεκεται ούτε σεναριογραφικά ούτε αισθητικά ουτε τιποτα. Και μόνο στη σκεψη οτι στην 8η σαιζον θα εχουμε σαπουνοπερα "αχ ειμαστε θεια και ανηψιος, αχ, αχ ), απλά σκεφτομαι να μην τη δω καν.

(think)
Promise me, Ned...