Επιστροφή benjen stark?

• 14 Απαντήσεις
  • 3718 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος WardenOfTheNorth1

• Στρατιώτης
  • 158
  • 4
  • the wolves will come again
    • Προφίλ
Επιστροφή benjen stark?
« στις: Ιουνίου 14, 2015, 08:22:49 πμ »
Στο recap εμφανίζετε ο benjen stark. Λέτε να τον δούμε.
https://youtu.be/1btOBSM9mrk?t=54s
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2015, 12:46:41 μμ από nirne »
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."

*

Αποσυνδεδεμένος Σιέρα

• Άρχοντας
  • 1177
  • 80
  • Χορεύοντας στο Χάρρενχαλ
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή benjen stark?
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 14, 2015, 10:23:10 πμ »
Η πηγή λογικά πρέπει να είναι αξιόπιστη, παλαιότερα ο ηθοποιός στο imdb είχε καταχωριθεί στους συμμετέχοντες στο 10ο επεισόδιο αλλά τώρα έχει αφαιρεθεί.

Το συγκεκριμένο βίντεο γενικά προσφέρεται στους συνδρομητές του καναλιού, ώστε να θυμηθούν τι έγινε σε παλαιότερα επεισόδια, κυρίως γεγονότα που έχουν αντίκτυπο στο επόμενο επεισόδιο.
Νομίζω ότι το βίντεο για το 6ο επεισόδιο έδειχνε τον ΑΔ Μόρμοντ επειδή ο Τύριον ενημέρωσε τον Τζόρα για τον θάνατο του πατέρα του.

Spoiler for Hiden:
Ίσως ο Μπέντζεν επιστρέψει και αποκαλύψει στον Τζον την ταυτότητα της μητέρας του....Ίσως επιστρέψει ως στοιχειό αν και υπάρχει μια φωτογραφία χειρόγραφου του 5ου βιβλίου όπου η επιμελήτρια ρωτάει εαν ο Κρυοχέρης είναι ο Μπέντζεν και ο Μάρτιν λέει ΟΧΙ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2015, 12:46:53 μμ από nirne »
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.

*

Αποσυνδεδεμένος WardenOfTheNorth1

• Στρατιώτης
  • 158
  • 4
  • the wolves will come again
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 14, 2015, 12:26:04 μμ »
Θα μπορούσε απλά να συζητάνε με τον sam για την τύχη του αλλά μακάρι να τον δίξει
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2015, 12:47:08 μμ από nirne »
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 14, 2015, 12:48:43 μμ »
Προστέθηκε ένα ερωτηματικό στον τίτλο του θέματος για να μην δίνεται η εντύπωση ότι αποκαλύπτεται κάτι από την υπόθεση της σειράς.

*

Αποσυνδεδεμένος summer

• Ιππότης
  • 263
  • 32
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 14, 2015, 05:19:57 μμ »
Αν πράγματι επιστρέφει...δεν είναι μία σκιά ή ένα flashback, και αν αυτό υπάρχει και στα βιβλία, ένα θα πω ΟΥΑΟΥ!! Φαντάζομαι μαζί του θα επιστρέψει και μία δόση ισορροπίας και common sense, τώρα που χάσαμε και τον Aemon.

Spoiler for Hiden:
που είναι πολύ πιθανό όντως να γίνεται και στα βιβλία, εκεί ο Τζον είναι πιο μόνος από ποτέ, και η επιστροφή του θείου του εκεί θα παρουσιαζόταν ίσως σαν σανίδα σωτηρίας και ίσως ναι ήταν πια η ώρα για να αποκαλυφτεί η ταυτότητα του, εκείνη η πυρά που λέγαμε (χαχα... αφήστε με να φαντάζομαι κάτι εντυπωσιακό σας παρακαλώ...α δεν θέλω τσιγκουνιές όσον αφορά τον Τζον...δεν αξίζει λίγη glory?  :P

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 14, 2015, 05:22:38 μμ »
Όλα τα καλά του κόσμου αξίζει το αγοράκι μας, @summer !!!!!!!!!!!  :) :) :) :) :) :) :) :)

*

Αποσυνδεδεμένος summer

• Ιππότης
  • 263
  • 32
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 14, 2015, 05:27:13 μμ »
Όλα τα καλά του κόσμου αξίζει το αγοράκι μας, @summer !!!!!!!!!!!  :) :) :) :) :) :) :) :)

Έτσι, έτσι!!!!!

*

Αποσυνδεδεμένος chrmarl

• Έμπορος
  • **
  • 76
  • 4
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 14, 2015, 11:31:59 μμ »
Ο αδερφός μου, ο οποίος έχει διαβάσει τα βιβλία, γενικά είχε απογοητευτεί από τη σειρά και δεν είχε παρακολουθήσει κανένα επεισόδιο αυτής της σεζόν εκτός των δύο πρώτων. Εχθές λοιπόν κάθησε και είδε όλα τα υπόλοιπα επεισόδια μέχρι και το 9ο.
Όταν είδε τη μάχη του Τζον με τον "Άλλο" ξαφνιάστηκε και μου είπε ότι αυτός (που σκότωσε ο Τζον) είναι ο θείος του. Του λέω τότε εγώ ότι δεν μοιάζει με το θείο του και μου απάντησε ναι δεν μοιάζει ιδαίτερα αλλά η στολή (πανοπλία) που φορούσε (ο Άλλος) πρέπει να είναι αυτή που φορούσε ο θείος του (Benjen).
Hold the door!

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 14, 2015, 11:36:16 μμ »
Α, αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον!!! Είχα την εντύπωση ότι όλοι οι Άλλοι φορούσαν ίδια στολή στο Χάρντχοουμ! Θα πάω οπωσδήποτε να δω ξανά το επεισόδιο της ημέρας που έφυγε από το Τείχος ο Μπέντζεν για να δω τη στολή του!!!!

*

Αποσυνδεδεμένος chrmarl

• Έμπορος
  • **
  • 76
  • 4
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 14, 2015, 11:57:32 μμ »
Ο αδερφός μου, ο οποίος έχει διαβάσει τα βιβλία, γενικά είχε απογοητευτεί από τη σειρά και δεν είχε παρακολουθήσει κανένα επεισόδιο αυτής της σεζόν εκτός των δύο πρώτων. Εχθές λοιπόν κάθησε και είδε όλα τα υπόλοιπα επεισόδια μέχρι και το 9ο.
Όταν είδε τη μάχη του Τζον με τον "Άλλο" ξαφνιάστηκε και μου είπε ότι αυτός (που σκότωσε ο Τζον) είναι ο θείος του. Του λέω τότε εγώ ότι δεν μοιάζει με το θείο του και μου απάντησε ναι δεν μοιάζει ιδαίτερα αλλά η στολή (πανοπλία) που φορούσε (ο Άλλος) πρέπει να είναι αυτή που φορούσε ο θείος του (Benjen).

Γενικά μου είπε ότι και η στολή του τύπου στο τέλος του 8ου που ανασταίνει τους νεκρούς μοιάζει με στολή κορακιού και στη συνέχεια μου ανέπτυξε μία θεωρία σχετικά με το ποιος πρέπει να είναι αυτός. Πάντως λίγο που το έψαξα στο youtube δεν είδα πουθενά τον Benjen να φοράει αυτή τη στολή. Βέβαια δεν βρήκα τη σκηνή που φεύγει από το τείχος. Ύπάρχει τέτοια σκηνή;
Hold the door!

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:01:28 πμ »
Δεν θυμάμαι, θα το ψάξω πάντως να βρω ποια είναι η τελευταία σκηνή που τον βλέπουμε στο Τείχος.

Όσο για τον Βασιλιά της Νύχτας, ναι, υπάρχει ένας θρύλος στα βιβλία, τον λέει η Γριά Παραμάνα στον Μπραν.

*

Συνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 15, 2015, 02:45:18 πμ »
@chrmarl

Είδα όσα βιντεάκια με τον Μπέντζεν βρήκα στο Utube και παντού φορούσε την ίδια φορεσιά. Μια μαύρη καστόρ στολή με εξωτερικές ραφές που έμοιαζε ολοκαίνουργια. Και δυστυχώς, δεν βρήκα ομοιότητες με τις στολές που φορούσαν οι Άλλοι. Ίσως ο αδερφός σου να είδε σε άλλη σκηνή κάποιον άλλον από τη Νυχτερινή Φρουρά που φορούσε παρόμοια στολή; Αν ναι, θα ήθελα πολύ να τον ρωτούσες και να μας ενημέρωνες, γιατί είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό.

*

Αποσυνδεδεμένος SANDOR CLEGANE

• Άρχοντας
  • 1482
  • 130
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:31:51 μμ »
Τελικά ο Μπέντζεν Σταρκ  είναι ο ήρωας  που δεν γνωρίσαμε  κι απ' ότι καταλαβαίνω  άσχετα με το μυστήριο της εξαφάνισής του, είναι ο ήρωας  που θα θέλαμε περισσότερα γι' αυτόν =>
(λόγω πολλών θαυμαστών)  μακάρι  να βγει ένα βιβλίο (του Μάρτιν)  μόνο γι' αυτόν, είτε για το παρελθόν του είτε παράλλληλα με την ιστορία του ASOIAF  είτε μετέπειτα. (Τ' ΑΚΟΥΣ κ. ΜΑΡΤΙΝ; )
A hound will die for you
  but never lie to you

*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
  • I was kickin' ass, since the dawn of time
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 17, 2015, 10:26:13 πμ »
Spinoff δηλαδή Bejngen "Bear Grylis" Stark: Surviving North of the Wall ?
Οδηγός επιβίωσης για το χειμώνα που έρχεται;  ;D ;D

*

Αποσυνδεδεμένος iris

• Στρατιώτης
  • 120
  • 6
    • Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 17, 2015, 03:40:17 μμ »
υπάρχει ενα μυστήριο γυρω απο τον θείο Μπέντζεν..τι να κανει αυτο το παλικάρι? άφαντος απ το πρώτο βιβλίο αγνοείται η τυχη του κ δεν μας εχει δωθει κανενα στοιχειο για αυτον. Στην αρχη πιστέψαμε οτι ειναι ο Κρυοχερης αλλα ο Μαρτιν το αρνηθηκε. Κ κατι αλλο που αναρωτιεμαι ειναι γιατι να παει να καταταγει στη Νυχτερινή φρουρά? (think)