Arya Stark - Θα παραμείνει μέχρι το τέλος;

• 30 Απαντήσεις
  • 6987 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος atropos

• Ευγενής
  • 641
  • 24
  • I was kickin' ass, since the dawn of time
    • Προφίλ
Arya Stark - Θα παραμείνει μέχρι το τέλος;
« στις: Μαΐου 18, 2015, 10:57:26 πμ »
Σκεφτόμουν πάνω στην εκπαίδευση της Άρυα..

Πιστεύετε ότι με την "ολοκλήρωση" της εκπαίδευση της ότι θα γίνει μια 100% faceless woman ή θα έχει πάντοτε μέσα της τον Ανταρόλυκο..;

Δεν νομίζω να ειναι στο χαρακτήρα της το να αφήσει πίσω της το όνομα των Stark εντελώς και ανυπομονώ να δω τις επιπτώσεις που θα έχει αυτό στο μέλλον της.
Κατ αρχάς αν θα καταφέρει να ολοκληρώσει αυτή την εκπαίδευση, μιας και δε ξέρω κατα πόσο θα μπορέσει να διαγράψει την Άρυα Σταρκ ή αν μπορέσει να την "κρύψει" επαρκώς.
Θα μπεί εμπόδιο η Άρυα στο νέο της ρόλο ή θα μπορέσει να την βοηθήσει;

Πολλά παίζουν εδώ!

*

Αποσυνδεδεμένος Fixxxer

• Στρατιώτης
  • 176
  • 5
    • Προφίλ
Απ: Arya Stark - Θα παραμείνει μέχρι το τέλος;
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 18, 2015, 11:06:37 πμ »
Σκεφτόμουν πάνω στην εκπαίδευση της Άρυα..

Πιστεύετε ότι με την "ολοκλήρωση" της εκπαίδευση της ότι θα γίνει μια 100% faceless woman ή θα έχει πάντοτε μέσα της τον Ανταρόλυκο..;

Δεν νομίζω να ειναι στο χαρακτήρα της το να αφήσει πίσω της το όνομα των Stark εντελώς και ανυπομονώ να δω τις επιπτώσεις που θα έχει αυτό στο μέλλον της.
Κατ αρχάς αν θα καταφέρει να ολοκληρώσει αυτή την εκπαίδευση, μιας και δε ξέρω κατα πόσο θα μπορέσει να διαγράψει την Άρυα Σταρκ ή αν μπορέσει να την "κρύψει" επαρκώς.
Θα μπεί εμπόδιο η Άρυα στο νέο της ρόλο ή θα μπορέσει να την βοηθήσει;

Πολλά παίζουν εδώ!

Εχει δειξει η Αρυα στο παρελθον οτι ξερει να κρυβει το ονομα της...
Νίκος

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 18, 2015, 11:27:30 πμ »
Νομίζω ότι η Άρυα δεν θα καταφέρει ποτέ να εγκαταλείψει εντελώς τον εαυτό της. Βέβαια, όχι ότι δεν έχει κατά πολύ εγκαταλείψει τον Άνθρωπο μέσα της με τις τραυματικές εμπειρίες που είχε σε τόσο τρυφερή ηλικία, αλλά πιστεύω ότι δεν πρόκειται να καταφέρει αυτό που καταφέρνουν άλλοι Απρόσωποι.

Επίσης, έχω την εντύπωση ότι θα γίνει Απρόσωπη, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι τέλεια κλπ. Ίσως γίνει και πάει σε αποστολή στο Γουέστερος κι ίσως βρεθεί αντιμέτωπη με κάποιον δικό της. Πράγμα που θα τη φέρει αντιμέτωπη με τις δύο "προσωπικότητές" της, αυτή του Απρόσωπου κι αυτή της Άρυα Σταρκ. Θεωρώ ότι κάτι τέτοιο είναι καθαρά Μάρτιν. Το τι θα διαλέξει τελικά, δεν ξέρω, μιας και είναι... καθαρά Μάρτιν.  :)

*

Αποσυνδεδεμένος Laiono

• Ιππότης
  • 222
  • 15
  • Ruler Of Thundera
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 19, 2015, 12:48:27 πμ »
Νομίζω πως όσο η Άρυα παραμένει μακριά απ' το σπίτι της ή το Γουέστερος γενικότερα και δεν έρχεται σε επαφή με πρόσωπα και καταστάσεις που θα επεναφέρουν στην μνήμη της την εκδίκησή της, τότε θα μιλάμε για μια άκρως επιτυχημένη απρόσωπη.

Έστω και μια φορά να επιστρέψει όμως θ' αρχίσει το κυνήγι.

Αφήστε δε που μπορεί να αρχίσει και τις γουάργκ εμπειρίες με κάποιον τρόπο.. ;-)
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister

*

Αποσυνδεδεμένος nirne

• Administrator
  • Φύλακας
  • 2397
  • 100
  • STARGARYEN LOYALIST
    • Προφίλ
Απ: Απ: Arya Stark - Θα παραμείνει μέχρι το τέλος;
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 19, 2015, 12:58:48 πμ »
Αφήστε δε που μπορεί να αρχίσει και τις γουάργκ εμπειρίες με κάποιον τρόπο.. ;-)

Νομίζω ότι αυτές δεν τις σταμάτησε ποτέ. Αν δεν κάνω λάθος, και διορθώστε με όσοι διάβασαν τα βιβλία, η Άρυα κι από το Μπράαβος ακόμη συνεχίζει να μπαίνει στο λύκο της.

*

Αποσυνδεδεμένος Laiono

• Ιππότης
  • 222
  • 15
  • Ruler Of Thundera
    • Προφίλ
Απ: Απ: Απ: Arya Stark - Θα παραμείνει μέχρι το τέλος;
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 19, 2015, 10:38:49 πμ »

Νομίζω ότι αυτές δεν τις σταμάτησε ποτέ. Αν δεν κάνω λάθος, και διορθώστε με όσοι διάβασαν τα βιβλία, η Άρυα κι από το Μπράαβος ακόμη συνεχίζει να μπαίνει στο λύκο της.

Δίκιο έχεις!!! Θα έπρεπε να πω "να τις ξαναρχίσει".
I am the God of tits and wine - Tyrion Lannister

*

Αποσυνδεδεμένος no one

• Στρατηγός
  • 485
  • 13
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 19, 2015, 11:12:22 πμ »
Η Άρυα πλέον, εκτός από το λύκο της, μπαίνει και σε γάτες, άρα το γουαργκ της έχει προχωρήσει.

Δεν νομίζω να αφήσει εντελώς την Άρυα πίσω της. Η δίψα της για εκδίκηση ξυπνάει συνεχώς μόλις βλέπει άτομα της λίστας της μπροστά της. Επίσης ακόμα δεν έχει ξεφορτωθεί την βελόνα. Αν το κάνει κι αυτό, τότε ίσως χαθεί η ελπίδα να ξαναγίνει Άρυα.

Αναρωτιέμαι τι ρόλο θέλει να της δώσει ο Μάρτιν στην ιστορία. Σκοπεύει να την επανενώσει με τους υπόλοιπους ή να δρα μόνη της ανεξάρτητα από όλους, σκοτώνοντας κόσμο;
"Who are you, child?"
"No one."

*

Αποσυνδεδεμένος Fixxxer

• Στρατιώτης
  • 176
  • 5
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 19, 2015, 11:56:44 πμ »
Θα τολμησω να κανω μια προβλεψη αν και Μαρτιν ειναι αυτος μπορει τη μια στιγμη να γραφει ασπρο και σε μια βδομαδα να το εχει φερει τουμπα σε μαυρο και τελικα να εκδιδει γκρι... :P

Η Αρυα πιστευω οτι μεχρι το τελος των βιβλιων θα ζησει...
Επισης κατι για το 6ο βιβλιο γενικα, πιστευω οτι θα εχουμε εναν πολεμο οπου μαλλον θα ειναι απο τον Σταννις για τον θρονο δεν ξερω αν θα μπορεσει να τον παρει παντως πιστευω οτι θα τον διεκδικησει στο 6ο βιβλιο...

Για να το παω ακομα πιο μακρια στο 7ο ισως και τελευταιο βιβλιο θα εχουμε την καθοδο των Aλλων και πιστευω οτι πολλα βασιλεια ισως και εχθρικα μεταξυ τους θα συμμαχησουν...

Θα θεσω ενα ερωτημα ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο βασιλιας στο τελος των βιβλιων?
Νίκος

*

Αποσυνδεδεμένος robb stark of the north

• Στρατιώτης
  • 165
  • 7
  • Time for the Wolves
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 19, 2015, 10:00:53 μμ »
θα εχουν γινει πολλα μεχρι τοτε φιλε...
Η Ντανυ θα εχει γυρισει στο Μηρην με ή χωρις Ντοθράκι
αλλιώς θα πάει κατευθείαν στο Γουέστερος μέσω εναλλακτικής διαδρομής(Ασαι-Σκια)
Ο Αίγκον ισως εχει καταλαβει το KL
Ο Έουρον ελπίζω να ζει και αυτός
και ο Στάννις θα είναι ο αδιαφιλονικητος κυριαρχος του Βορρά και θα εχει νοτιες βλεψεις
Κατα τη γνωμη μου ο βασιλιας θα ειναι ο Αιγκον(Νοτος) και ο Σταννις(Βορράς)
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!

*

Αποσυνδεδεμένος Fixxxer

• Στρατιώτης
  • 176
  • 5
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 20, 2015, 01:21:00 πμ »
θα εχουν γινει πολλα μεχρι τοτε φιλε...
Ο Αίγκον ισως εχει καταλαβει το KL
Κατα τη γνωμη μου ο βασιλιας θα ειναι ο Αιγκον(Νοτος) και ο Σταννις(Βορράς)

Σωστος!
Τον ειχα ξεχασει τελειως τον Young Griff...
Νίκος

*

Αποσυνδεδεμένος Venier

• Ιππότης
  • 226
  • 10
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 20, 2015, 01:41:20 πμ »

Θα θεσω ενα ερωτημα ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο βασιλιας στο τελος των βιβλιων?
Η ερώτηση αυτή όμως ξεφεύγει απ΄το θέμα του τόπικ.

Δε θέλω η Άρυα να εγκαταλείψει την προσωπικότητά της, την ταυτότητα με την οποία γεννήθηκε γιατί έτσι τη γνωρίσαμε κ την αγαπήσαμε (εγώ τουλάχιστον, για να μη γενικεύω). Νομίζω πάντα θα είναι αντισυμβατική - ήταν αντισυμβατική ως προς την οικογένειά της (δε συμπεριφερόταν σαν Lady) και θα είναι εξίσου ως προς τους Απρόσωπους (δλδ δε θα γίνει πλήρως Απρόσωπη).

Κατά τη γνώμη μου, εάν γίνει τελείως Απρόσωπη θα πρέπει να αφήσει το γουάργκ αλλά, αν κρίνω από τα σχόλια εδώ, το γουάργκ (το οποίο είναι ζωτικό μέρος της ταυτότητάς της) είναι πιο ισχυρό από την εκπαίδευση που λαμβάνει στο Μπράαβος και αυτό λέει πολλά.
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα

*

Αποσυνδεδεμένος Venier

• Ιππότης
  • 226
  • 10
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 21, 2015, 09:45:55 μμ »
Γιατί δε λέτε για Άρια τιποτα...  :(κρίμα να έχει τέτοιο τόπικ μια σελίδα μόνο, σήμερα όλη μέρα αυτό περιμένω :P
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα

*

Αποσυνδεδεμένος Seviren

• Έμπορος
  • **
  • 26
  • 3
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 21, 2015, 10:42:04 μμ »
Δεν νομιζω να επιζησει ως το τελος αλλα πιστευω οτι θα κανει ολα οσα θελει να κανει πριν πεθανει.Εχει γινει πολυ dark heart πια κι οταν παρει την εκδικηση της ισως και να μην εχει πια λογο να ζησει Ιδιως αν πεθανει κι ο Snow στο τελος.

*

Αποσυνδεδεμένος phoenix

• Στρατιώτης
  • 191
  • 13
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 23, 2015, 06:31:41 μμ »
Δεν πιστεύω ότι η Άρυα θα ολοκληρώσει τη μεταμόρφωση σε Απρόσωπο.
Οι Απρόσωποι είναι το μέσο για να ολοκληρωθεί η Άρυα ως πολεμίστρια/δολοφόνος αλλά σο τλελος θα τους παρατήσει.

Ωστόσο πιστεύω ότι η Άρυα δε θα επιζήσει στο τέλος των βιβλίων.
I will hear you say it! She was Elia of Dorne.

*

Αποσυνδεδεμένος Venier

• Ιππότης
  • 226
  • 10
    • Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 24, 2015, 12:16:59 πμ »
 Ααα παιδιά με στενοχωρείτε που λέτε δε θα ζήσει ως το τέλος. Πιστεύω ότι ο θάνατος δε θα είναι το τέλος της ιστορίας της Άρια γιατί είναι έτοιμη για θάνατο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο Μάρτιν δίνει σε όλους τους χαρακτήρες του αυτό το οποίο προσμένουν.
 Η Σάνσα, για παράδειγμα, ονειρευόταν την αγάπη και ακόμα και τώρα μάλλον αυτό είναι που περιμένει, βλέπει τη λύτρωση μέσω της αγάπης (βλ. φιλί με ΜΔ) ωστόσο, καμιά φορά, χάνουμε αυτό για το οποίο ελπίζουμε επειδή βρίσκουμε κάτι άλλο που ναι μεν δε μας πέρασε ποτέ απ΄το μυαλό αλλά εν τέλει καταλαβαίνουμε ότι μας ταιριάζει και έχω την εντύπωση ότι σε αυτό το μοτίβο κινείται ο Μάρτιν. Η Σάνσα, λοιπόν, μπορεί και να πεθάνει ακόμα πάνω που θα έχει βρει την αγάπη. Η Άρια, όμως, όσο έτοιμη και αν είναι, ίσως να μην καταφέρει να πάρει την εκδίκηση που θέλει αλλά μπορεί να δει ότι η μοναχική ζωή (σαν άλλος "μοναχικός λύκος") να είναι αυτό που της ταιριάζει και εκεί να καταλήξει. Η προοπτική του να ερωτευτεί κ ζήσαν αυτοί καλά κλπ κλπ μου φαίνεται τραβηγμένη απ΄τα μαλλιά αλλά κ πάλι θα είναι κάτι εκτός των προσδοκιών της.
 Εκτός κ αν ακολουθήσει το μοτίβο της Justine, δλδ η Σάνσα που τα δεχόταν όλα στωικά να επιβιώσει κ η Άρια που πάντα πάλευε να μην καταφέρει να ξεφύγει.