τι επεισοδιάρα είδαμε πάλι;

• 22 Απαντήσεις
  • 7044 Εμφανίσεις
*

Αποσυνδεδεμένος costas1976

• Χωρικός
  • *
  • 2
  • 0
    • Προφίλ
Απ: τι επεισοδιάρα είδαμε πάλι;
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 14, 2014, 02:02:05 πμ »
λευταρια στον Τίριον!

*

Αποσυνδεδεμένος Σιέρα

• Άρχοντας
  • 1177
  • 80
  • Χορεύοντας στο Χάρρενχαλ
    • Προφίλ
Απ: Απ: τι επεισοδιάρα είδαμε πάλι;
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 14, 2014, 11:42:58 πμ »
λευταρια στον Τίριον!

Στο βιβλιο υπαρχει αυτη η σεκανς που του ζηταει ο Ραμσευ, να παραστησει τον εαυτο του για να παρει εναν πυργο?
Στο δεύτερο βιβλίο όλο το σόι του Θήον επιτίθεται στον Βορρά.
Ο θείος του Βικτάριον συγκεκριμένα έχει καταλάβει την  Τάφρο Κέιλιν, ένα πολύ στρατηγικό σημείο.
Στο 5ο βιβλίο ο Ραμσευ διάταζει τον Ρηκ να υποκριθεί ότι είναι πάλι πρίγκηπας και να πάει στην τάφρο και να φέρει πίσω όσους έχουν απομείνει από την φρουρά του θείου του.
Οπότε ναι, έτσι συνέβη και στα βιβλία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2014, 12:46:36 μμ από Σιέρα »
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.

*

Αποσυνδεδεμένος Σιέρα

• Άρχοντας
  • 1177
  • 80
    • Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 14, 2014, 11:49:46 πμ »

Τζειμι: ο Τζέιμι είναι ο νέος καλός της σειράς. Μετά τον θάνατο του ρομπ, έχει συγκεντρώσει όλη μου τη συμπάθεια. Υπόσχεται να παντρευτεί και να κάνει παιδιά για να σώσει τον αδερφό του... Πολύ συγκινητικό..

Αμάρτησα για τα αδερφια μου τον κάνανε, πρώτα πάει να σκοτώσει τον Μπραν για την Σερσέι, τώρα θυσιάζει την ευτυχία του για τον Τύριον. ::)
Θεωρία μου είναι ότι στο τέλος των βιβλίων και της σειράς, ο μαναδικός ήρωας θα είναι ο Τζέιμυ
Η ευτυχία που θυσιάζει είναι να βρίσκεται κοντά στη σερσει υποθέτω...(;)
Ωραίες οι παρεμβάσεις σου Σιερα χωρίς ποτέ να σποιλαρεις και χωρίς να μας ζαλιζεις συνέχεια για το αν το παει όπως στα βιβλία ή οχι.
Βλέποντας το τρέιλερ για το επόμενο επεισόδιο και το νέο σου αβαταρ, νομίζω οτι μας κλείνεις το μάτι για κάτι... Εχω φάει κόλλημα.. Η σανσα είναι που φτιάχνει κάστρα στο χιόνι; Και πίσω της είναι ένα σπασμένο άγαλμα; Αν δεν είναι σποιλερ μπορείς να μας εξηγήσεις τι δείχνει το αβαταρ σου;

Όσο για το πως έμαθαν οτι ο Σαντορ σκότωσε τους τύπους στην ταβέρνα.. Τι να πω; Η καθαρίστρια πρέπει να τους το είπε. Ή αυτή που βίαζαν. (Η σερβιτόρα δηλαδή.)
Δεν υπάρχει ευτυχία που να κόβεται στα τρία. Ο Τζέιμυ είναι ένας και έχει ένα πατέρα και δύο αδέρφια και όλοι τον διεκδικούν...
Είναι πολύ μπερδεμένο το ζήτημα...
Όσο για το άβαταρ, ναι, το άλλαξα αφότου είδα το νέο τρέιλερ.
Είναι μια από τις πιο αγαπημένες μου σκηνές από τα βιβλία και πραγματικά θα ήταν άκυρο εαν δεν το έβαζαν.
Είσαι σε καλό δρόμο με τον τρόπο που σκέφτεσαι.
Περισσότερα θα πω από εβδομάδα που θα έχει προβληθεί το επόμενο επεισόδιο. ;)
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.

*

Αποσυνδεδεμένος costas1976

• Χωρικός
  • *
  • 2
  • 0
    • Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 14, 2014, 03:05:22 μμ »

*

Αποσυνδεδεμένος Nica

• Στρατηγός
  • 380
  • 5
    • Προφίλ
Απ: Απ: Απ: τι επεισοδιάρα είδαμε πάλι;
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 14, 2014, 03:47:58 μμ »

Στο βιβλιο υπαρχει αυτη η σεκανς που του ζηταει ο Ραμσευ, να παραστησει τον εαυτο του για να παρει εναν πυργο?
Στο δεύτερο βιβλίο όλο το σόι του Θήον επιτίθεται στον Βορρά.
Ο θείος του Βικτάριον συγκεκριμένα έχει καταλάβει την  Τάφρο Κέιλιν, ένα πολύ στρατηγικό σημείο.
Στο 5ο βιβλίο ο Ραμσευ διάταζει τον Ρηκ να υποκριθεί ότι είναι πάλι πρίγκηπας και να πάει στην τάφρο και να φέρει πίσω όσους έχουν απομείνει από την φρουρά του θείου του.
Οπότε ναι, έτσι συνέβη και στα βιβλία.

Θενκς!  :)

Παντως τοσο που εχει κολλησει εκει δυσκολευομαι να πιστεψω οτι θα καταφερει να φυγει ποτε. Εχω διαβασει τι συμβαινει στα βιβλια αλλα μου φαινεται περιεργο στη σειρα να γινουν αυτα τα γεγονοτα, δεν δειχνει τετοια προοπτικη η υπαρχουσα πλοκη
Spoiler for Hiden:
δλδ ο Μανς να στειλει ανθρωπους να ελευθερωσουν την υποτιθεμενη Αρια  :o

*

Αποσυνδεδεμένος Σιέρα

• Άρχοντας
  • 1177
  • 80
    • Προφίλ
Απ: Απ: τι επεισοδιάρα είδαμε πάλι;
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 14, 2014, 05:12:35 μμ »

;D

Spoiler for Hiden:
δλδ ο Μανς να στειλει ανθρωπους να ελευθερωσουν την υποτιθεμενη Αρια  :o
Σχετικά με αυτό,

Spoiler for Hiden:
Στα βιβλία οι Λάννιστερ στέλνουν την Τζέην Πουλ στους Μπόλτον. Την Τζέην την αναγνωρίζει ο Θήον, και είναι ο μόνος που ξέρει ποιά πραγματικά είναι. Στην σειρά η Τζέην εμφανίζεται ελάχιστα στον 1ο  κύκλο
Εαν δεν αναφερθούν στον γάμο, γνώμη μου είναι ότι θα χαλάσει η πλοκή.
Καθώς όμως δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν την Τζέην, ίσως να βάλουν κάποιο άλλο χαρακτήρα να την αντικαταστήσει.
Ίσως πάλι να μην γίνει γάμος.
Ίσως ο Ράμσευ να παντρευτεί τον Θήον :P

*

Αποσυνδεδεμένος Nica

• Στρατηγός
  • 380
  • 5
    • Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 14, 2014, 08:03:09 μμ »
Ναι τα διαβασα αυτα και γι αυτο μου φαινεται περιεργο να εμφανιστει ξαφνικα μια τετοια πλοκη

Spoiler for Hiden:
Ηδη στο βιβλιο δεν καταλαβα πως την σκεφτηκαν τετοια πατατα οι Λανιστερ γιατι οσο να ναι καποιος θα μπορουσε καποια στιγμη να αναγνωρισει την ψευτικη Αρια. Παντως για να συμβει κατι τετοιο νομιζω οτι θα πρεπει να παει σε επομενη σεζον, που χρονος τωρα να ασχοληθει ο Μανς με τετοια προβληματα και να τον πιασει ο πονος να ελευθερωσει την αδερφη του Τζον

Νομιζω οτι γενικα ολο αυτο το στορι δεν πολυκολλαει στην τηλεοπτικη εκδοχη του GOT αλλα θα δουμε τι θα σκαρφιστουν οι σεναριογραφοι. Εχουν μεινει 4 επεισοδια μονο και λιγο πολυ μπορουμε να φανταστουμε ποια γεγονοτα θα παιξουν.

*

Αποσυνδεδεμένος Fixxxer

• Στρατιώτης
  • 176
  • 5
    • Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 16, 2014, 07:12:58 μμ »
Υπαρχουν ακομα
Spoiler for Hiden:
3 πολυ σημαντικα γεγονοτα που θα γινουν μεχρι το τελος της 4ης σεζον αν μεινει πιστη μεχρι το τελος του 3ου βιβλιου η παραγωγη
Νίκος